16512
 • ویتامین آ

  فروش ویژه و بی واسطه ویتامین آ از شرکت آبان مکمل

 • ویتامین سی آبزیان و طیور سی ویت پلاس c-vit plus
  سی ویت پلاس

  سی ویت پلاس تنها محصول دارای 90% ویتامین C در کشور می باشد که به همراه روغن Star anise (بادیان ختایی یا رومی) تولید شده است. ویتامین C به عنوان یک ویتامین محلول درآب، یکی از مهمترین ویتامین های مورد نیاز جانداران است که دارای خواص متعدد زیستی و حیاتی می باشد.

  روغن Star anis (بادیان رومی یا ختایی) با نام علمی lllicium verum یک گیاه دارویی است که خاستگاه آن چین و جنوب شرقی آسیا می باشد. روغن این گیاه حاوی طیف وسیعی از مولکول های اتری (Essential oil) بخصوص اسید شیکمیک (Shikimic acid)، انتول (Anethole) و انیس آلدئید (Anisaldehyde) است. اسید شیکمیک دارای خواص ضدالتهابی و ضد ویروسی بوده و به عنوان پیش ساز اصلی مهار کننده نورامینیداز (از گلیکوپروتئین های سطحی ویروس آنفلوانزا) به عنوان ماده اولیه داروی تامی فلو (مهمترین داروی درمانی آنفلوانزا در انسان) به کار می رود. روغن Star anise، دارای اثرات ضدایسپاسمی، اکسپکتورانت، آرامبخشی و تنظیم کننده فعالیت دستگاه گوارش نیز می باشد.

 • 1
آخرین مطالب
جلوگیری از کاهش شدید تلفات در مرغداری جلوگیری از کاهش شدید تلفات در مرغداری

بخش قابل توجهی  از تلفات در سالن های پرورش و  نگهداری طیور(مرغ) ،  ناشی از مسئله ای بنام مرگ ناگهانی بوده که متخصصین دنیا آنرا با نام ( DSS ) یا Death  Suddenly Syndrome می شناسند، مرغ بطور ناگهانی سکته کرده ، در کالبدگشایی  خونریزی شدید داخلی مشاهده می شود و داخل بدن مرغ پرخون است، این بیماری بدون هیچ مقدمه  و سابقه ای بطور ناگهانی اتفاق می افتد ،  پس از بررسی های دقیق موارد فوق، هیچ  نوع بیماری خاصی تشخیص داده نشده و گفته می شود که مرگ بدلایل ناشناخته ای صورت  گرفته است.
متخصصین جهان  این را مسئله ای لاینحل قلمداد کرده  و ظاهرا درمانی برای آن نداشته  و برای پیشگیری از این مشکل دستوراتی را صادر می کنند که تا کنون در عمل خیلی موثر نبوده است،  آنها  تلفات این  مورد را جزو تلفات عادی بحساب  آورده و توصیه می کنند که مرغداران باید با این مشکل  بسازند و بسوزند.
این معضل همیشه دغدغه خاطر مرغداران و پرورش دهندگان طیور درسراسر دنیا بوده است .