16512

5 دلیل که آکواریوم باید پمپ هوا داشته باشد

بنابراین آیا در واقع به پمپ هوا نیاز دارید؟ لازم نیست. آنها یک قطعه اساسی نیستند. اما لیست گسترده ای از مزایا را ارائه می دهند که قطعاً هزینه اندک را توجیه می کند. از جمله افزایش تعویض گاز ، گردش آب بهتر و تزئینات اضافی.

بنابراین در حالی که من خودم را با عنوان این مقاله تناقض دارم. در نظر بگیرید که شما در واقع نیازی به پمپ هوا ندارید. اما قطعاً باید داشتن آن را نیز در نظر بگیرید.

این مقاله مزایای افزودن پمپ هوا به آکواریوم شما را از بین خواهد برد. به 5 دلیل که به اعتقاد من هر ماهیگیر باید یکی از آنها را در زرادخانه خود داشته باشد. 

ترکیب سطحی و تبادل گاز 

بهترین پمپ هوا آکواریوم

دلیل اینکه همزگی سطحی برای سلامت آکواریوم شما بسیار مهم است این است که در سطحی است که تبادل گاز در آن انجام می شود. 

بدون هم زدن سطح ، اکسیژن موجود در سطح آب نمی تواند به آب راه پیدا کند. هرگونه دی اکسید کربن اضافی در آب نمی تواند راه خود را به خارج از آب برساند.  

یکی از راه های اطمینان از تحریک کافی سطح این است که فیلتر برق خود را کمی بالاتر از سطح آب قرار دهید. اجازه دهید جریان آب در سطح سطح جریان داشته باشد. 

اگر این یک گزینه نیست (زیرا از فیلتر برق استفاده نمی کنید یا صدا خیلی زیاد است) پمپ هوا بهترین گزینه بعدی است. جریان مداوم حباب ها ، دی اکسید کربن را به سطح فشار می دهد و ایجاد تحریک می کند که امکان تبادل گاز وجود دارد.

اگر صدا برای شما مهم است. یک پمپ باد “آرام” مانند Tetra Whisper بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

اگر هرگز متوجه شدید که ماهی خود را در سطح آکواریوم خود شنا می کند و در سطح آن نفس نفس می زند. به این معنی است که اکسیژن کافی در مخزن شما نیست. پمپ هوا ظرف چند دقیقه این مشکل را برطرف می کند. 

یادداشت مهم: 

اگر یک آکواریوم کاشته شده نگهداری می کنید و برای سلامت گیاه Co2 به آکواریوم خود اضافه می کنید. بدیهی است که نگه داشتن پمپ هوا در تمام طول روز ایده خوبی نیست. ضد تولید است. 

کاری که می توانید انجام دهید این است که شب پمپ هوا را روشن کنید. تا مخزن اکسیژنه شود ، زیرا گیاهان شبانه به دی اکسید کربن احتیاج ندارند. 

اکسیژن افزایش می یابد

بهترین پمپ هوا آکواریوم

یکی از بزرگترین مزایای افزایش تحریک سطح ، افزایش اکسیژن است که فراهم می کند. با این اوصاف ، فقط تحریک سطحی نیست که اکسیژن را به آب آکواریوم شما می افزاید. 

استفاده از پمپ هوا با سنگ هوا باعث ایجاد هزاران حباب اکسیژن کوچک می شود. که مقدار زیادی اکسیژن را مستقیماً وارد آب مخزن شما می کند. 

اکسیژن برای همه موجودات زنده در آکواریوم از جمله ماهی ، گیاهان و حتی باکتری های مفیدی که برای سلامت کلی کل اکوسیستم شما بسیار مهم است ، ضروری و مفید است.

اکسیژن بیشتر = یک آکواریوم سالم. ساده است.

آنها بسیار عالی به نظر می رسند

بهترین پمپ هوا آکواریوم

اگر تا به حال به یک آکواریوم نگاه کرده اید و فکر کرده اید “وای ، عالی به نظر می رسد” … این احتمال وجود دارد که این آکواریوم نوعی تزئین پمپ هوا داشته باشد. که حباب های داخل مخزن را فراهم می کند. 

گاهی اوقات حباب ها را به تنهایی مشاهده خواهید کرد. اما برای اضافه کردن شکوه و تزئینات اضافی به آکواریوم خود ، می توانید تعدادی تزئینات که با پمپ هوا کار می کنند را برای اضافه کردن شخصیت و یک موضوع اضافه کنید. از جمله صندوق های گنج ، آتشفشان ها و حتی مرجان های جعلی . 

نگاه کردن به این تزئینات نه تنها جذاب و سرگرم کننده است. بلکه ماهی شما از حباب ها نیز لذت خواهد برد. ساعتهای بی شماری را صرف تماشای شنا کردن ماهی هایم در حباب ها و بیرون آمدن آنها و تعامل با زیور آلات کرده ام. 

آنها برای فیلترهای اسفنجی مورد نیاز هستند

دلیل دیگر اینکه پمپ های هوا یک وسیله عالی برای همه دارندگان آکواریوم است. این است که به شما امکان می دهد از فیلترهای اسفنجی استفاده کنید. 

فیلترهای اسفنجی فوق العاده ارزان ، موثر و کانون گرم تولید باکتری های مفید هستند. 

فیلترهای اسفنجی فقط با پمپ هوا کار خواهند کرد زیرا موتور خودشان را ندارند بنابراین برای رانش آب از مخزن از طریق فیلترهای اسفنجی به رانش رو به بالا پمپ هوا متکی هستند. 

برای مخازن کوچکتر (یا حتی مخازن بزرگتر که علاوه بر فیلتر تغذیه یا فیلتر قوطی استفاده می شود) فیلترهای اسفنجی بسیار مناسب هستند. آنها کوچک ، ساکت و ارزان هستند. 

در صورت نیاز به راه اندازی مخزن جدید یا مخزن قرنطینه. می توان آنها را از مخزن به مخزن دیگر منتقل کرد. فیلترهای اسفنجی با تمام باکتریهای مفید خود فوراً مخزن جدید را مهمان نواز می کنند. بدون اینکه هفته ها صبر کنید تا چرخه آن منتظر بماند. 

ایده آل برای مخازن قرنطینه 

بهترین پمپ هوا آکواریوم

صحبت از مخازن قرنطینه ، افزودن فوری باکتریهای مفید از محیط فیلتر تنها مزیت استفاده از پمپ هوا نیست. 

هنگام درمان بیماری در ماهی ، یکی از مهمترین راه حل ها افزایش دما به میزان قابل توجهی برای کمک به مبارزه با هر گونه عفونت ماهی شماست. 

مسئله این است که ، درجه حرارت بالاتر آب به معنای کاهش سطح اکسیژن است. هنگام معالجه ماهی ضعیف ، باید اطمینان حاصل کنید که اکسیژن کافی برای بهبود کامل آن وجود دارد. 

افزودن پمپ هوا به قرنطینه یا مخزن بیمارستانی به شما امکان می دهد دمای آب را برای مبارزه با عفونت افزایش دهید و در عین حال آب را خوب و اکسیژن نگه دارید.

این یک برد / برد است. 

بهترین پمپ هوا آکواریوم چیست؟ 

بهترین پمپ هوا آکواریوم

اکنون این سوال میلیون دلاری است. 

این به آنچه برای شما مهم است بستگی دارد. 

برای اکثر افرادی که پمپ باد را به آنها توصیه می کنم ، من همیشه به آنها می گویم که با Tetra Whisper به این دلیل ساده بروید که آرام ترین پمپ موجود در بازار است. اگر در بیشتر روزهای روز پمپ خود را اجرا کنید ، که احتمالاً اینگونه خواهد بود ، پمپی ساکت و آرام خواهید داشت. 

Tetra Whisper بسته به اندازه آکواریوم شما در چند اندازه مختلف (از 10-100 گالن) در دسترس است و همچنین ارزان است. 

البته لازم به ذکر است که اگر اکسیژن اضافی می خواهید ، باید یک لوله اضافی و یک سنگ هوا نیز با این دستگاه خریداری کنید. 

بهترین گزینه بعدی و یکی دیگر از گزینه های موجود ، آماده استفاده مستقیم از جعبه ، پمپ هوا آکواریوم Fluval است . هنوز هم نسبتاً ارزان است (احتمالاً ارزان تر از Tetra Whisper با همه موارد موجود است) و حتی با 1 سال گارانتی ارائه می شود. 

آیا پمپ هوا به داخل آکواریوم می رود؟ 

پمپ هوا داخل آکواریوم نمی رود ، فقط لوله سیلیکون است. 

در صورت داشتن کابینت ، خود پمپ یا در زیر آکواریوم شما قرار می گیرد یا در کنار یا پشت مخزن قرار می گیرد. هرچه متناسب با سبک شما باشد. 

آیا می توانم پمپ هوا را شب خاموش کنم؟ 

برخلاف فیلتر ، پمپ هوا یک وسیله ضروری نیست ، بنابراین اگر شب آن را خاموش کنید هیچ خطری برای سلامت آکواریوم شما ایجاد نمی کند. 

با این حال ، اگر گیاهان را در آکواریوم خود نگهداری می کنید ، قطعاً توصیه می شود شب پمپ را روشن نگه دارید تا به فتوسنتز کمک کند. گیاهان به منظور سنتز اکسیژن شبانه مصرف می کنند ، بنابراین بدون اکسیژن اضافی و تحریک سطح ممکن است رنج ببرند.