16512

گیاهان سازگار با فایتر

آنها ماهی های زیبایی هستند. رنگ آنها می تواند جذاب باشد و آنها به اشکال مختلف با ویژگی های متمایز ارائه می شوند. به علاوه ، آنها رفتارهای بدنام بسیاری دارند تا مخزن شما را جالب نگه دارد.

برای مراقبت موفق از فایتر ها ، باید آکواریومی متناسب با آنها طراحی کنید. این به معنای در نظر گرفتن شرایط مناسب آب ، جفت مخزن و تزئینات ، مانند گیاهان است.

1.گیاه افرا یا هیگروفیلا دیفورمیس

هیگروفیلا دیفورمیس ، که به آن Hydrophila difformis نیز گفته می شود ، گیاه آب شیرین بومی شبه قاره هند ، در مناطقی مانند نپال و بوتان است.

برگهای آن به رنگ سبز زنده است و انواع مختلفی دارد. آنها به راحتی مخزن شما را روشن می کنند. 

یک پایه می تواند تا 20 اینچ برسد. این بدان معنی است که می تواند به سطوح آب برسد ، بنابراین مراقب باشید نور زیادی را مسدود نکند.

این گونه گزینه بسیار خوبی برای مبتدیان است زیرا بسیار مقاوم است. این کاملاً قادر به زنده ماندن از طریق بسیاری از اشتباهات رایج است که هنگام تلاش برای ماهیگیری برای اولین بار در افراد انجام می شود.

برای مخازن کوچک (10 گالن) مناسب است ، اما به نگهداری بیشتری نیاز دارد. این یک گونه رشد سریع است ، بنابراین به مرتب سازی نیاز دارد.

برای تکثیر می توانید از پیرایش ها استفاده کنید . به سادگی آنها را در جای دیگر مخزن بکارید. برای اطمینان از قابلیت فتوسنتز و رشد ، هر قلمه به برگ احتیاج دارد.

از این گیاه می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. این گیاه معمولاً در بستر کاشته می شود و در آنجا به صورت قائم رشد می کند ، اما می توانید آن را به صورت فرش در سطح زیرین پخش کنید.

بسته به نحوه استفاده از آن ، زیستگاهی برای انواع مختلف ماهی تهیه خواهید کرد. فایتر ها ترجیح می دهد پناهگاه خود در سطح میانی آکواریوم باشد. آن را خیلی متراکم نکارید زیرا آنها هنوز فضای باز شنا دارند.

گیاهان سازگار با فایتر

2. گیاه آکواریومی عدسک آبی

گیاه آکواریومی عدسک آبی (Lemnoideae) گیاهانی گلدار هستند که روی سطح آب شناور هستند. آنها به طور طبیعی بالاتر از اجسام کم آب حرکت می کنند و ظاهری باتلاقی می دهند.

هیچ ساقه یا برگ وجود ندارد ، در عوض “شاخه هایی” وجود دارد که معمولاً با هوا پر می شوند تا به آنها کمک کند تا شناور شوند. بسته به نوع ریشه ممکن است وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

از آنجا که روی سطح شناور است ، گزینه مناسبی برای ایجاد مناطق سایه دار است. فایتر ها شما معمولاً وقتی تحت فشار قرار می گیرد به دنبال این فضای کم نور است .

یکی دیگر از مزایا توانایی عدسک آبی در جذب مواد مغذی است. با جذب بسیاری از مواد مغذی بسیار سریع رشد می کند. این کار آکواریوم شما کمی سالم تر می شود.

این حال ، عدسک آبی نیز می تواند چند مشکل ایجاد کند. در محدوده وسیعی از شرایط به راحتی رشد می کند. اگر در مخزن شما مستقر شود ، اگر کنترل نشود ، می تواند خیلی سریع از سطح کنترل خارج شده و نور گیاهان و ماهی های زیر را مسدود کند.

مطمئن باشید که برای مراقبت از عدسک آبی آماده هستید. هنگامی که در آکواریوم شما قرار گرفت ، برداشتن دوباره آن بسیار دشوار است. یک گیاه در عرض چند روز تکثیر خواهد شد. برای حفظ تعادل مناسب به گرایش منظم نیاز است.

گیاهان سازگار با فایتر

3. گیاه آکواریومی لیمنوبیوم لیویگاتوم ( کاهو رو آبی )

یک گزینه عالی برای عدسک های آبی ، گیاه آکواریومی رو آبی لیمنوبیوم لیویگاتوم ( Limnobium laevigatum ) همان سایبان را در سطح ایجاد می کند ، اما کنترل و نگهداری آن بسیار آسان تر است.

دارای برگهای بزرگ و گرد (مانند پد سوزن) است که با هم جمع می شوند و لایه ای را ایجاد می کنند و نور را از پایین مسدود می کنند. خطر رشد سریع و کامل بالای مخزن بسیار کمتر است.

این مهم است زیرا فایتر ها به دلایل مختلفی مانند تغذیه ، جفت گیری و گاهی تنفس ( با استفاده از اندام هزارتوی خود ) به دسترسی زیادی به سطح نیاز دارد .

گیاه آکواریومی لیمنوبیوم لیویگاتوم از آمریکای جنوبی می آید. این فاصله زیادی با جمعیت طبیعی بتاهای آسیایی ندارد ، اما آنها همچنان از امنیتی که این گیاه ایجاد می کند برخوردار خواهند بود.

شباهت دیگر به عدسک آبی این است که این گونه مواد مغذی زیادی مصرف می کند و به پاکسازی آب آکواریوم کمک می کند. این باعث پایین آمدن سطح جلبک ها نیز می شود که بسیار مفید است.

این گیاه را می توانید به بیشتر تنظیمات مخزن فایتر ها اضافه کنید. این می تواند شایع ترین شرایط آب آکواریوم را تحمل کند. همچنین می تواند اکثر هم نوع تانک ها را تحمل کند.

یک استثنا حلزون است. اینها دوست دارند قسمت زیرین گیاه آکواریومی لیمنوبیوم لیویگاتوم را بخورند. یا حلزون به آکواریوم اضافه نکنید ، یا گیاه را در وسط سطح قرار دهید ، تا حلزون ها نتوانند به آن برسند.

گیاهان سازگار با فایتر

4.گیاه آکواریومی جاوا فرن

جاوا فرن که با نام سرخس جاوا نیز شناخته می شود ، یک گیاه آکواریوم بسیار رایج است. این گیاه بومی جنوب شرقی آسیا است ، جایی که در سیستم های آب شیرین به سنگها و سایر سطوح متصل می شود.

محبوبیت آن احتمالاً از سطح مراقبت آن ناشی می شود. مراقبت از آن بسیار آسان است زیرا شرایط مختلفی را تحمل می کند. همچنین اگر در تنظیمات شما اشتباهی رخ دهد ، در برابر تغییرات ناگهانی محیط آنها نیز مقاوم است.

این گونه به آرامی رشد می کند بنابراین نگهداری آن ساده است. نیازی به اصلاح مرتب ندارد و به طور کلی برای خود مراقبت خواهد کرد.

شکل ظاهری آن افراد را نیز به سمت خود می کشاند. برگها یک سبز قوی هستند. نور روشن تر باعث می شود که برگها کمی تیره شوند. اکثر برگها خوشه دار هستند ، اما می توانند بوته ای نیز باشند.

توسط ریزوم ها ، که رشته هایی شبیه مو هستند ، روی بستر یا سایر سطوح لنگر می اندازند . اگر می خواهید گیاه را تکثیر کنید ، می توانید یک ریزوم را از وسط نصف کرده و جداگانه بکارید.

فایترها از استفاده از جاوا فرن به عنوان پناهگاه لذت می برد و ممکن است ادعا کند که به عنوان یک سرزمین شناخته شده است. این ماهی فرار از ماهی های پرهوادار و نور زیاد هنگام استرس را ارائه می دهد.

اگر ماهی هایی را نگهداری می کنید که به گیاهان آسیب می رسانند ، این گیاه انتخاب خوبی است. برگها ضخیم و مقاوم هستند ، بنابراین بیشتر ماهیها آنها را تنها می گذارند.

گیاهان سازگار با فایتر

5.گیاه آکواریومی آنوبیاس نانا

آنوبیاس نانا ( Anubias Nana ) یکی از انواع گونه های آنوبیاس بارتری (Anubias barteri) ، یک گیاه آب شیرین از حاشیه رودهای آفریقا است. این می تواند به طور جزئی یا کامل غوطه ور شود ، که باعث می شود آن برای پالوداریوم بسیار متنوع باشد.

این یک گیاه کاملاً کوتاه است و حداکثر فقط به 7.5 اینچ می رسد. این برای فایترها کافی است که در میان برگها پنهان شود و به طور منظم به آنجا برگردد.

از آنجا که بسیار کوچک است ، می توان آن را به مخازن بتا به اندازه 10 گالن اضافه کرد.

محبوبیت این گیاه به دلایل مشابه بیشتر گیاهان دیگر است. این یک گونه مقاوم است که توجه زیادی به شما احتیاج ندارد. به آن دسترسی پیدا کنید و به خودش نگاه کند.

این برای همه مفید است زیرا شما می خواهید توجه شما به ماهی شما باشد ، اما به خصوص برای مبتدیانی که هنوز احساس صلاحیت نمی کنند بسیار مفید است.

آنوبیاس نانا دارای یک ساقه بسیار ضخیم است که همه چیز را با هم محکم می کند. برگهای کلاسیک به شکل قطره اشک برای ایجاد پوشش منشعب می شوند. این برگها توسط کوتیکول مومی تقویت می شوند .

اگر می خواهید مقدار کمی آنوبیاس نانا را به مقدار زیادی تبدیل کنید ، می توانید به راحتی از طریق تقسیم ریزوم آن را تکثیر کنید. این کار به سادگی برداشتن قلمه ای است که برگهای آن چسبیده و جداگانه کاشتن آن.

این گونه ممکن است در معرض خطر ماهیانی باشد که به گیاهان نیش دار معروف هستند ، مانند ماهی قرمز. به طور کلی ، آنها باید با اکثر ماهی های کوچک و سایر گیاهان مکمل خوب باشند.

آنوبیاس

گیاهان سازگار با فایتر

6. گیاه آکواریومی جاوا موس

جاوا موس گیاهی آسیایی از خانواده Hypnaceae است. در اینجا معمولاً روی صخره ها و تنه های درختان در امتداد ساحل رودخانه رشد می کند.

این یکی دیگر از گونه های مقاوم است که در مورد شرایط آب یا میزان روشنایی که شما در آن نگهداری می کنید خیلی کلافه نیست. افزودن ، رشد و نگهداری آن آسان است.

با استفاده از ریزوئیدها به سطوح متصل می شود و تعداد زیادی برگ بسیار کوتاه (حدود 2 میلی متر) تولید می کند. این امر باعث محبوبیت بیشتر آن در زمینه آبزیان شده است زیرا در پایین مخزن شما یک فرش زیبا ایجاد می کند.

از آنجا که به خوبی به سطوح متصل می شود ، می تواند روی دیواره مخزن شما نیز رشد کند. اتصال آن به چوب های دریایی باعث ایجاد دکوراسیونی شبیه درخت می شود.

برای گره زدن در ابتدا جاوا موس باید از نخ استفاده کنید. سپس بعد از حدود یک ماه به طور طبیعی خود را متصل می کند ، سپس می توانید نخ را بردارید.

می توانید با استفاده از قیچی آن را به شکل دلخواه درآورید. در غیر این صورت می توانید فقط آن را به حال خود بسپارید و ظاهری وحشی ایجاد کنید.

فایتر ها بیشتر وقت خود را در پایین مخزن نمی گذراند ، بنابراین می توانید جاوا موس را بالاتر قرار دهید. بعید است بعنوان قلمرو به دلیل طول کوتاه مورد استفاده قرار گیرد.

گیاهان سازگار با فایتر

7. گیاه آکواریومی شویدی

گیاه آکواریومی شویدی یکی از گیاهان موفق آکواریوم است. بیش از 300 گونه وجود دارد که بقای باورنکردنی دارند ، شما می توانید جمعیت طبیعی را برای اثبات بررسی کنید.

منشا America آن آمریکای جنوبی است و اکنون در همه قاره ها به جز قطب جنوب گسترش یافته است. موفقیت آن در طبیعت از سرعت رشد بسیار سریع ، تحمل زیاد به تغییر شرایط آب و سهولت انتشار آن ناشی می شود.

به همان دلایل در اسارت نیز موفق است. مبتدیان می توانند اطمینان داشته باشند که این گونه تقریباً در هر اشتباهی که مرتکب شوند زنده خواهد ماند. سرعت رشد سریع به این معنی است که از خسارت به خوبی بهبود می یابد. می توانید آن را در کنار گونه های ماهی که مستعد گیاهان نیش دار هستند نگه دارید.

فایتر ها از پنهان شدن در میان گیاه آکواریومی شویدی لذت می برد. از بستر به داخل ستون آب کشیده می شود. یک ساقه می تواند به 10 پا برسد! اندازه بزرگ به این معنی است که می توان از آن در استخرها استفاده کرد.

یک اشکال در این مورد این است که ساقه ها به اصلاح مرتب احتیاج دارند. شما نمی توانید آن را برای مدت طولانی تنها بگذارید زیرا به سرعت از کنترل خارج می شود.

برای تکثیر می توانید از پیرایش استفاده کنید. اگر چند قطعه گیاه آکواریومی شویدی دیگر را در مکان دیگری می خواهید ، قلمه ها را بکارید و به زودی خود آنها به یک گیاه بلند تبدیل می شوند.

گاهی اوقات ممکن است یک ساقه بقایایی بریزد ، اما ماهی های پاک کننده احتمالاً این غذا را می خورند. اگر مدتی در مخزن بماند می توانید آن را جدا کنید.

گیاه شیویدی

گیاهان سازگار با فایتر

8. اچینودروس

این نام چیزهای زیادی در مورد این گیاه محبوب می دهد. اچینودروس ( Echinodorus grisebachii / amazonicus ) بومی آمریکای جنوبی ، به ویژه حوضه رود آمازون است.

برگها بلند و تیغه مانند است و تا 14 اینچ می رسد. آنها از ساقه های کوتاه امتداد می یابند تا ظاهری پر بوته ایجاد کنند. یک گیاه سالم کمی سبز تیره خواهد بود.

یک تکه متراکم از اچینودروس یک پناهگاه عالی برای فایتر ها است. آنها به ویژه هنگام جفت گیری از آن به عنوان قلمرو خود دفاع خواهند کرد .

این گیاهان می توانند طیف گسترده ای از دما را تحمل کنند ، اما دامنه کمتری از 28-22 درجه منجر به سالم ترین گیاهان می شود که پر جنب و جوش ترین رنگ ها را نشان می دهند.

اچینودروس نیاز زیادی به توجه شما ندارند. آنها نیازی به اصلاح ندارند ، بنابراین اگر یک مخزن سالم نگه دارید ، گیاهان از خود مراقبت می کنند.

اگر می خواهید بیشتر رشد کنید تکثیر آسان است. گیاهچه ها از یک ساقه بلند مادر رشد می کنند. هنگامی که اینها ریشه و برگهای خود را ایجاد کردند ، می توانید آنها را قطع کرده و به جای دیگری منتقل کنید تا گیاه جدیدی تشکیل شود.

برگها ممکن است در معرض خطر ماهیان گیاهخوار باشند که ممکن است آنها را نیش بزند. این آسیب برای مدت طولانی مشهود است ، بنابراین هنگام انتخاب هم نوع مخزن برای فایتر ها خود مراقب باشید.

گیاه اچینودروس

گیاهان سازگار با فایتر

9. گیاه آکواریومی آناکاریس

گیاه آکواریومی آناکاریس چند نام متفاوت دارد از جمله Ancharis ، Egeria densa (نام فعلی لاتین) و Elodea densa . اگر می خواهید گیاه را در فروشگاه ها پیدا کنید ، به دنبال همه این اسامی باشید.

در طبیعت در درجه اول در آمریکای شمالی و جنوبی رشد می کند. بومی آمریکای جنوبی است ، اما اکنون در بسیاری از مناطق جهان گسترش یافته است.

این گونه به دلیل توانایی در جذب سموم و مواد مغذی ، که باعث تمیز نگه داشتن آب و کاهش رشد جلبک ها می شود ، مورد توجه متخصصان آبزیان قرار گرفته است.

این گیاهان به سرعت رشد می کنند ، ابتدا به سمت بالا می روند و سپس در سطح گسترش می یابند. اگر پوشش گیاهی انبوه نمی خواهید باید مرتباً آنها را مرتب کنید.

فایتر ها از استفاده از مناطق متراکم به عنوان پناهگاه لذت خواهد برد و از آن در برابر ماهی های دیگر دفاع خواهد کرد.

گیاه آکواریومی آناکاریس از یک ساقه بلند تشکیل شده است که برگهای کوتاه تا انتها بیرون زده اند. سایه سبز بر اساس شرایطی که در آن زندگی می کند متفاوت خواهد بود ، اما در اکثر شرایط معمول آکواریوم خوشحال است.

شما باید انتخاب کنید که آن را بکارید یا آن را شناور کنید. فقط مطمئن شوید که سطح زیادی را برای فایتر ها مسدود نکنید.

برگ های نرم حلزون ها و ماهی های خاصی را جذب می کند که از گیاهان به عنوان میان وعده لذت می برند ، اما سرعت رشد سریع به آناچاریس کمک می کند تا سریع بهبود یابد.

گیاهان سازگار با فایتر

10. گیاهان مصنوعی

اگر احساس نمی کنید که می توانید از گزینه های زندگی مراقبت کنید ، انتخاب گسترده ای از گیاهان تقلبی در فروشگاه های حیوانات خانگی موجود است.

گیاهان مصنوعی موافق و مخالف هستند. همانطور که اینها را در نظر می گیرید تا تصمیم بگیرید که آیا نگهداری گیاهان تقلبی راهی برای پیشگیری است.

یک مزیت این است که شما در انتخاب هر طرحی که می خواهید آزاد هستید. آنها در انواع اشکال ، اندازه ها و رنگ ها ساخته می شوند. شما می توانید مخزن فایتر ها خود را به طرق مختلف متناسب با سلیقه خود طراحی کنید.

وجود فیزیکی گیاهان تقلبی همچنان درست مانند گیاهان زنده یک قلمرو برای بتاس شما فراهم می کند. آنها نیز نیازی به پیرایش نخواهند داشت ، فقط گاهی اوقات تمیز می کنند.

مشکل این است که شما بسیاری از خدماتی که گیاهان زنده ارائه می دهند را از دست می دهید. این شامل توانایی حذف مواد مغذی بالقوه مضر و انتشار اکسیژن به آب در هنگام فتوسنتز است .

یک آکواریوم حاوی گیاهان زنده تمایل به ایجاد یک محیط آب بسیار سالم تر دارد که به پیشرفت فایتر شما کمک می کند. اگر می توانید ، توصیه می شود که گیاهان زنده را در آکواریوم خود نگهداری کنید.

گیاهان سازگار با فایتر

اگر احساس می کنید گیاهان تقلبی بهترین گزینه شما هستند ، می خواهید به دنبال محصولات تهیه شده از ابریشم باشید. گیاهان تقلبی از مواد مختلفی ساخته می شوند ، اما ابریشم برای پوست یک بتا ایمن ترین است.