16512

چرا آب آکواریوم من زرد است؟

در این مقاله ، ما در مورد آب آکواریوم زرد با توجه به اینکه چرا این اتفاق می افتد و اینکه برای رفع آن می توانید چه کاری انجام دهید ، می پردازیم. بنابراین سوال این است ، چرا آب مخزن ماهی شما زرد است؟

چرا آب آکواریوم من زرد است؟

چرا آب مخزن ماهی شما زرد است؟

دلایل اصلی زرد شدن آب آکواریوم شامل بیش از حد ترکیبات آلی ، گیاهان زنده در حال پوسیدگی ، تانن های شسته شونده چوب درمان نشده ، جلبک های دیاتوم یا نیاز به کربن در فیلتر آکواریوم شماست.

من کمی بیشتر توضیح خواهم داد که چرا هر یک از این دلایل می تواند زرد بودن آب شما باشد و سپس چند راه حل برای پاکسازی آن ارائه می کنم. با این حال ، نکته خوبی که باید بدانید این است که آب آکواریوم زرد معمولاً مسئله سلامتی و بقای ماهی شما نیست. بنابراین ، اگر آماده آموختن بیشتر هستید ، بیایید شروع کنیم!

دلایل احتمالی آب زرد آکواریوم

  • ترکیبات آلی جمع شده در مخزن می توانند مقصر باشند. غذای اضافی ناشی از تغذیه بیش از حد ، مدفوع ماهی که هرگز کامل از بین نمی رود و گیاهان زنده در حال از بین رفتن (در حال مرگ) هستند ، همه دلایل زرد شدن آب مخازن ماهی شماست.
  • بار زیستی سنگین می تواند باعث زرد شدن آب مخزن نیز شود. ذخیره بیش از حد ماهی و گیاهان زنده با برنامه نگهداری بد به طور بالقوه باعث تغییر رنگ آب و عدم تعادل شیمیایی می شود که می تواند برای ماهی کشنده باشد.
  • چوب های رانش نیافته نیز می توانند دلیل این امر باشند. اگر از چوب های دریایی که در خط ساحلی پیدا کرده اید استفاده نکنید ، باید قبل از قرار دادن در مخزن ماهی خود آن را درمان کنید. تانن های موجود در چوب به درون آکواریوم شما می آید و باعث آب زرد رنگ می شوند.
  • لوله های آب می تواند باعث ایجاد این مشکل شود. من خودم این را در دهه 1980 و 1990 تجربه کردم. آب لوله کشی ما رنگ زردی داشت. به نظر وحشتناک بود اما مصرف و استحمام آن بی خطر بود. زرد ناشی از آهن و منگنز بیش از حد در آب است.

چگونه آب زرد را در مخزن ماهی خود درست کنم؟

بنابراین ، با توجه به چهار دلیل احتمالی زرد شدن آب آکواریوم ها ، اکنون می توانیم چگونگی رفع مشکل را بررسی کنیم. در برخی موارد ، داشتن آب زرد به این معنی نیست که ماهی شما خطری دارد ، با این حال ، شما فقط نمی خواهید از این فرصت استفاده کنید. بعلاوه ، آیا نگاه به یک مخزن خوب و شفاف بخشی از لذت داشتن یک مخزن ماهی نیست؟ من هم اینچنین فکر میکنم. حال ، بیایید در مورد چگونگی رفع آن بحث کنیم.

ترکیبات آلی

  • یکی از موضوعات رایج در مورد صاحبان آکواریوم ، وجود بیش از حد ترکیبات آلی در مخزن است. من از هر ده مورد 9 بار احساس می کنم این اتفاق می افتد زیرا بیشتر مخازن بیش از حد جمعیت دارند. اگر شما یک برنامه نگهداری منظم برای مخزن دارید ، بیش از جمعیت نیازی به مشکل نیست. شما نباید بیش از حد جمعیت کنید اما اگر این کار را انجام دهید ، در اینجا راه حل وجود دارد.
    • اگر مخزن شما بیش از حد مواد غذایی جمع شده و مدفوع ماهی است ، باید از شر آن خلاص شوید. بهترین روش برای استفاده از سیفون آکواریوم و انجام تغییرات هفتگی آب است . هدف این است که هر هفته حدود 25٪ آب را عوض کنید. استفاده از سیفون های آکواریوم بسیار آسان است و برای یک مخزن موفق ضروری است. من همچنین توصیه می کنم تا زمان حل مشکل ، از آب اسمز معکوس استفاده کنید. ممکن است بلافاصله تفاوتی در رنگ آب مشاهده نکنید ، اما پس از چند هفته ، باید با نگهداری منظم برطرف شود.

گیاهان زنده

  • اگر گیاهان زنده دارید و بطور مرتب برگهای مرده و پوسیده بیرون نمی آورید ، بهتر است شروع کنید. این روش دیگری است که می تواند ترکیبات آلی در آب جمع شود و باعث زرد شدن رنگ شود. یا همانطور که متوجه شدید آنها را تمیز کنید یا وقتی که هر هفته تعویض آب را انجام می دهید تا برگهای مرده را از مخزن پاک کنید.

بعدی چوب های بدون درخت است. لذت بردن از چوب های پیر درختی از لبه بستر رودخانه و استفاده از آن در یک آکواریوم آب شیرین بسیار سرگرم کننده است. اگر چوب تصفیه نشود ، تقریباً با گذشت زمان تانن در آب آزاد می شود و آب را به رنگ زرد نگه می دارد.

جوشاندن چوب برای یک ساعت

  • بهترین راه برای رفع این مشکل جوشاندن چوب برای یک ساعت خوب یا بیشتر است. اگر نمی خواهید چوب را بجوشانید یا چوب آنقدر بزرگ است که در گلدان قرار نگیرد ، هر هفته آن را در یک ظرف بزرگ خیس کنید و آب را از آن خارج کند تا دیگر تغییر رنگ ندهید. یا ، به خود لطف کنید و چوب های چوبی خریداری کنید که همیشه درمان می شوند. این چوبهای دریایی موجود در فروشگاه ها را که در مخزن شما قرار می گیرد بررسی کنید
  • باید توجه داشته باشم که افزودن کربن به فیلتر شما با جذب تانن به پاکسازی آب کمک می کند اما فقط کارهای بسیار زیادی را انجام می دهد. شما باید با ریشه این مشکل ، که همان چوب خشکشویی است ، کنار بیایید.

چرا آب آکواریوم من زرد است؟

چرا آب آکواریوم من زرد است؟

اگر آب تانک ماهی شما زرد باشد اشکالی ندارد؟

واقعاً مهم نیست که علت تغییر رنگ آن از آب لوله کشی یا تانن باشد. مهم است که به دلیل بار زیستی زیاد یا دلایل دیگری باشد که می تواند بر نیتریت / نیترات و آمونیاک موجود در مخزن تأثیر بگذارد. اگر این اتفاق بیفتد ، می تواند برای ماهی شما کشنده باشد. بنابراین بفهمید که علت اصلی چیست و اقدامات مناسب را انجام دهید.

آیا گزینه های دیگری برای پاکسازی آب آکواریوم وجود دارد؟

محصولاتی در بازار وجود دارد به نام شفاف کننده های آب که ماهی های آکواریومی هستند و از نظر گیاهان می توانند از آنها استفاده کنند. این محصولات با وادار شدن پیوند ذرات ریز در آب در جاهایی که به اندازه کافی بزرگ می شوند ، عمل می کنند تا سیستم تصفیه مکانیکی شما بتواند آنها را پاک کند.

جلبک دیاتوم بلوم نیز آب آکواریوم را رنگ می کند

همیشه این احتمال وجود دارد که هیچ یک از موارد شرح داده شده در بالا را نداشته باشید. به خصوص اگر رنگ آن کمی قهوه ای باشد. مخزن شما ممکن است شیوع جلبک دیاتوم داشته باشد. این یک جلبک میکروسکوپی است که در آب شناور است و برای تمیز کردن سیستم تصفیه متوسط ​​بسیار کوچک است.

خوشبختانه فیلترهای دیاتوم برای خرید موجود است. من خودم هرگز مالک آن نبودم. فقط یک سال پیش فکر خرید آن را کردم اما نداشتم. من شنیده ام که انگور انگور را انداخته اند که کاملاً خوب کار می کنند.

چرا آب آکواریوم من زرد است؟

نتیجه

بنابراین ، چرا برخی از دلایل زرد بودن آب مخزن شما را توضیح می دهد. راه حل هایی برای کمک به شما در حل مشکل وجود دارد. واقعاً سخت نیست که از شر آب زرد خلاص شوید. اگر متوقف می شوید و فکر می کنید که چرا در وهله اول ظاهر می شود.

اگر به هر دلیلی غیر از موارد ذکر شده در این مقاله شوکه می شدم.

در پایان روز ، اگر بر کیفیت زندگی ماهی ها تأثیری نگذارد. دیگر جای نگرانی نیست. امیدوارم این اطلاعات به شما کمک کرده باشد. موفق باشید.