16512

فیلترهای آب RO

بیشترین آبهای طبیعی گرمسیری دارای سختی آب GH 4-5 هستند. سختی آب اروپا از کشور به کشور متفاوت است، اما مکان های زیادی وجود دارد که آب های ان واقعا سخت (GH 15-25 یا بیشتر) است.
اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که دارای آب سخت یا بسیار سخت و یا شما با کیفیت آب شیر در منطقه خود راضی نیستید (و یا شما در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مخزن ماهی پلنت و آب شورهستید).

شما امکان تولید آب خوب را دارید. شما برای اب خوب از فیلتر RO استفاده می کنید. اختصار RO به معنای اسمز معکوس است. این تکنولوژی نسبتا ساده نیازی به برق ندارد، از فشار آب شیر استفاده می کند تا “مولکول های H2O (آب) را از طریق غشایی که هیچ چیز دیگری را از بین نمی بردعبور کنند.

” فشار “فشار” …

شما از این آب تمیز در آکواریوم خود استفاده کنید حتی بعنوان برخی از درمان ها علاوه بر خروجی آب تمیز، یک شیلنگ خروجی فاضلاب دیگر بر روی دستگاه وجود دارد – ما آن را “خروجی آب نامناسب” می نامیم. این آب بسیار سختی را که حاوی تمام نمک هایی است که از بیرون غشا شستشو می شود.

تخلیه می کند. این شلنگ را در سینک خود بگذارید و از آکواریوم خود از این آب استفاده نکنید (برای مثال شما می توانید از آن برای اهداف دیگری مانند آبیاری گیاهان خود استفاده کنید).
پیش از فیلتر در دستگاه RO نیز وجود دارد. اینها به منظور از بین بردن کلر، فلزات سنگین و سایر آلودگی های فیزیکی وجود دارد.

انواع مختلف فیلترهای RO

فیلترهای آب RO
فیلترهای آب RO

فیلترهای RO معمولا توسط کارایی آنها دسته بندی می شوند. به عنوان یک قاعده کلی، فیلترهای ارزانتر کمتر کارآمد هستند و در هر ساعت کمتر آب تولید می کنند
و انها که همگانی هستند گران تر از آن هستند. این کارایی یک نسبت است. به عنوان مثال، اگر شما 1: 4 را ببینید که به معنای 1 واحد آب پاک برای 4 واحد فاضلاب است.

فیلترهای RO معمولا عملکرد روزانه (!) خود را بر روی جعبه های خود می نویسند – در لیتر یا گالن. واحدهای گرانقیمت می توانند تا 3 یا حتی 4 غشاء داشته باشند که نسبت آب به / فاضلاب خالص را بهبود می بخشد.
بیش از اندازه کافی است زیادی خوب هستند اما با داشتن تجربه ، ما میتوانیم یک فیلتر RO با یک غشا داشته باشیم.

‏A Dennerle Osmose Compact 130 (با این 130 لیتر آب پاکیزه روزانه تولید می شود) برای یک آکواریوم 60 لیتری کافی است زیرا شما فقط باید یک بار در هفته آنرا حدود 30-40 لیتر اب تولید کنید.
شما همچنین باید بدانید که حداکثر عملکرد یک دستگاه در 25 درجه سانتیگراد محاسبه شده و فشار آب شیر حدود 4٫1 میلیمتر است.

فیلترهای آب RO

این بدان معناست که فیلتر RO شما تقریبا قطعا کمتر از آنچه در آن نوشته شده است تولید می کند، زیرا دمای آب شیر بسیار پایین تر است – حدود 15 درجه (البته در اروپا) و فشار آب به ندرت بیش از 2-3 بار است. نگران نباشید، آب بیشتری از آب شیر به اندازه کافی به دست می آید، فقط مطمئن شوید که دستگاه را روشن کنید. شما همچنین می توانید یک پمپ تقویت کننده برای افزایش فشار آب و کارایی خریداری کنید.
یک مثال خوب از اینکه عملکرد به تغییر دما وابسته است، Dennerle Osmose Compact 130 است که فقط 55 لیتر در روز در 8 درجه سانتیگراد تولید می کند، اما 126 لیتر در 18 درجه بیشتر است.

قسمت اصلی یک فیلتر RO

فیلترهای آب RO
فیلترهای آب RO

1. شیر اتصالات این دستگاه ها معمولا دارای یک اتصال 3٫4 “خارجی (!) با شیر می باشند. اگر شما یک شیر با 3٫4” موضوع خارجی ندارید و نمی توانید به لوازم خانگی دیگر (ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و غیره) وصل کنید که این اندازه را داشته باشید و مجبورید از یک فروشگاه لوله کشی محلی بازدید کنید و از مبدل های لازم برای اتصالات مناسب استفاده کنید (همچنین می توانید برای مثال یک اتصالات دایره ای بدست آورید).

شیلنگ ورودی

فیلترهای آب RO

2. شیلنگ ورودی شیر آب به شیر متصل است، این شلنگ اب را به قبل اولین فیلتر هدایت می کند. فیلترهای RO Dennerle شما جهت جریان را با علائم سفید در خانه های فیلتر نشان می دهد. این نیز به شما نشان می دهد که شلنگ به آب شیرین وصل خواهد شد. جریان آب از طریق این شیلنگ ورودی به خانه پیشگیرنده کربن فعال منتقل می شود.

3. به عنوان اولین گام قبل از تصفیه، آب معمولا از پیش فیلتر کربن فعال جریان می یابد. این همه آلاینده های شیمیایی (کلر، فلزات سنگین) را حذف می کند. قبل از فیلتر باید به طور منظم (حدود هر سال) برای محافظت از غشاء خود تعویض شود. (پیش فیلترها بسیار ارزانتر هستند تا غشا راتعویض شود). اگر آب شما دارای کلر زیاد باشد، توصیه می شود قبل از فیلتر ها را به دلیل محدودیت ظرفیت حذف کلر، تعویض کنید.

ذرات مکانیکی

4. پس از آن آب به فیلتر بعدی (5 یا 10 میکرون پیش فیلتر) جریان می یابد و تمام ذرات مکانیکی قابل مشاهده و غیر قابل مشاهده را حذف می کند. این پیش فیلتر نیز باید هر سال یا دو سال یکبار تعویض شود.

5. آب پیش فیلتر شده به داخل خانه غشایی وارد می شود. طول عمر غشاء RO معمولا 3 تا 8 سال است – اگر پیش فیلترها را به طور مرتب تعویض کنید. پیش فیلتر حذف شود به طور چشمگیری طول عمر غشاء RO کاهش می یابد. لطفا اگر غلظت بالاست برای مدت طولانی از فیلتر RO استفاده نکنید
مطمئن شوید که غشاء مرطوب باشد. خشک شدن نیز به معنای پایان عمر غشاء است. Dennerle به اندازه کافی مراقب بود بر روی شیلنگ های ورودی و خروجی نصب کرد،

برای محافظت از خشک شدن غشا

فیلترهای آب RO
فیلترهای آب RO

فیلترهای آب RO

6. سیستم در کانتینر غشایی نشت می کند. اتصالات شلنگ را آزاد کنید و درب را باز کنید. بررسی کنید که آیا حلقه O به درستی در محل قرار گرفته یا ترک خورده است و در صورت لزوم O حلقه جدید نصب کنید. سیستم تصفیه آب مرکزی به جای فیلتر RO

بسیاری از مشتریان به ما گفته اند که آنها یک فیلتر RO را نمی بینند، زیرا آنها نرم کننده بسیار حرفه ای و بسیار گران قیمت را در خانه یا دفتر خود نصب می کنند. پاسخ ما همیشه: نه، از آن استفاده نکن این دستگاه های صنعتی با کارایی بالا، از اصل اسمز معکوس استفاده نمی کنند، آنها فلزات سنگین و کلر را فیلتر می کنند که خوب است.

سدیم نمک

اما آنها می خواهند از نمک دیگر (معمولا سدیم نمک) در مقادیر بالایی استفاده کنند تا “جایگزین” کلسیم و منیزیم نمک در آب شیرین شود این خوب است. برای نوشیدن و قطعا خوب برای لوازم خانگی ، اما تجربه ما نشان می دهد که آن اب برای آکواریوم شما بد است (TDS به 400-600 در آب تولید شده توسط این لوازم خانگی جهش می کند).

مثلا بیشتر دوستان اب از این دستگاه گرفته و مگویدRO اما بهتر است اگر آب شیرین (با استفاده از یک شیر که قبل از سیستم تصفیه آب وصل شده است) استفاده شود تا از این اب
بهتر است آب آکواریوم خود را تغییر دهید و اگر امکان دارد فیلتر RO را روی آن نصب کنید.

در طرف مقابل، آب RO برای نوشیدن و استفاده از قهوه، چای و پخت و پز (بعضی از کافی شاپ های بزرگ از همان روش برای تولید آب برای قهوه استفاده می کنند)، آب RO بسیار سالم و گوارا است، اما باید بدانید که نوشیدن منحصرا آب RO و خوردن غذاهای حاوی نمک های کلسیم و Mg سایر مواد معدنی ممکن است برای مدت طولانی ناسالم باشد زیرا بدن شما عناصر لازم را دریافت نمی کند.

خلاصه

استفاده از یک فیلتر RO واقعا آسان است اگر شما به دنبال قوانین اصولی راه اندازی هستید. اکثر کاربران فقط آن را نصب و استفاده از آن را برای سالها بدون مشکل عنوان کرده اند.

اگر احساس نمی کنید که آماده نصب آن هستید، می توانید همیشه آن را خریداری کنید و با یک لوله کش برای نصب آن تماس بگیرید. فیلترهای RO فضای بسیار زیادی را از بین نمی برد، حتی می توانند در یک کابینت آشپزخانه نصب شوند.

همراه با یک بشکه کوچک برای ذخیره آب RO (با سرریز) – این فضای آشپزخانه باید برای آکواریوم ها تا 180-240 لیتر توانایی داشته باشد و آن شامل آب سرد و لوله های زهکشی باشد.
همچنین شما می توانید Filter Dennerle RO Filter Guide PDF را در 5 زبان (آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی و هلندی) دانلود کنید.

دوستان ما از Dennerle فیلم کوتاهی درباره فیلترهای RO ساخته اند. ما توصیه می کنیم که این فیلم 8 دقیقه ای را تماشا کنید، آن به زبان آلمانی است، اما تصاویر خود توضیح کافی هستند.