16512

فواید برگ ها

کاتاپا
کاتاپا

بیشتر متخصصان آبزی در دنیا نام برگ کاتاپا را شنیده اند و برخی با اثرات مفید آن آشنا هستند. اگر در مورد گونه های درخت مفید برای آکواریوم سوال شود. احتمالاً بیشتر آنها از بلوط یا راش نام می برند ، اما تعداد کمی از آنها دیگر را امتحان کرده اند.

برگ با خواص خاص

فواید برگ ها

بعضی از برگها را باید سبز چید و سپس برای نگهداری خشک کرد. در این حالت آنها می توانند مواد مغذی ارزشمند یا ترکیبات آلی مفید را ذخیره کنند.

بنابراین آنها عمدتا به عنوان غذا یا به عنوان یک درمان ضد باکتری و ضد قارچ استفاده می شود. اما یک هشدار: با دوز برگهای خشک شده سبز بسیار مراقب باشید ، زیرا مصرف بیش از حد آنها باعث کدر شدن و بدتر شدن کیفیت آب می شود.

برگ توت فرنگی

برگ های توت

برگهای توت ، Morus sp. ، از بهترین غذاهای میگو به حساب می آیند ، برگهای سبز دارای پروتئین زیادی هستند و ارزش غذایی بسیار خوبی دارند. در صورت استفاده صحیح آنها پارامترهای آب را تغییر نمی دهند.

برگ گردو

برگ گردو

برگها ی گردو به دلیل تأثیر بسیار مثبت آنها بر سلامت ماهی و میگو معروف هستند. آنها می توانند بیماری های باکتریایی و قارچی را درمان کنند و استرس را دقیقاً مانند بیماری کاتاپا کاهش دهند.

اما PH را کاهش نمی دهند و آب را به همان اندازه رنگی می کنند.

7 تا از بهترین برگها برای مخزن شما

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

همه برگهای ذکر شده در زیر باید پس از ریزش (به طور طبیعی) از درختان در پاییز جمع آوری شوند.

برگهای بلوط

بلوط
چندین گونه بلوط در دنیا وجود دارد ، از بلوط برگ نسبتاً کوچک انگلیسی ، Quercus robur گرفته تا بلوط بوقلمون ، Q. cerris ، با برگهای اندازه کف دست.

آنها از نظر اندازه و شکل برگ متفاوت هستند. اما همه حاوی سطح نسبتاً بالایی از تانن هستند. که آنها را به یکی از بهترین کاهش دهنده های PH طبیعی تبدیل می کند.

آنها همچنین آب را به رنگ قهوه ای متوسط ​​در می آورند. بنابراین اگر بخواهید آب خود را کاملاً شفاف نگه دارید ، انتخاب خوبی نیست. در غیر این صورت یافتن برگ بلوط گزینه ای بسیار آسان و همه کاره است.

برگ راش

راش

فواید برگ ها

راش ، Fagus sylvatica ، دارای برگهای کاملاً نازک و ریز است. که معمولاً فقط حالت مایل به زرد مایل به آبی می دهد. فقط PH را کمی کاهش می دهد.

به دلیل اندازه کوچک ، به عنوان بستر برگ برای مخزن نانو یا میگو حاوی گونه هایی که به pH نزدیک به خنثی احتیاج دارند بسیار مناسب است. مانند میگو ردچری ، گونه Neocaridina .

برگ ممرز
برگ ممرز

ممرز

علیرغم اینکه به دلیل تحمل آلودگی هوا در پارک های شهری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری نمی توانند ممرز ، Carpinus betulus را تشخیص دهند .

برگهای کوچک آن می توانند بیش از وزن آنها منشعب شوند: اثر اسیدی بسیار شبیه برگ کاتاپا است . برای دستیابی به همان اثر ممکن است به برگ های ممرز بیشتری نیاز داشته باشید.

اما براساس وزن آنها می توانند با نمونه آسیایی خود برابر باشند. آنها PH را خیلی سریع پایین می آورند.

هنگام استفاده از برگ ممرز احتیاط کنید

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

بنابراین هنگام استفاده از برگ ممرز احتیاط کنید ، تا به حیوانات خود فشار وارد نکنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که هر روز چند برگ برگ ریزید (بسته به اندازه مخزن خود دارد) تا زمانی که به اثر مطلوب برسید.

همچنین به آب یک سایه قهوه ای خوب می بخشد ، که اگر می خواهید به آن ظاهر آب سیاه برسید یک امتیاز اضافی است.

برگ توس نقره ای
برگ توس نقره ای

توس نقره ای توس

نقره ای ، Betula pendula ، به دلیل پوست سفید نقره ای آن به راحتی قابل تشخیص است. همچنین برگ های کوچکی دارد ، اما PH یا رنگ آب را تغییر نمی دهد. تجزیه برگهای خشک و سفت بسیار کند است.

اگر می خواهید آب خود را کاملاً شفاف نگه دارید اما همچنان از زباله های برگ برای تزئینات یا مکان های مخفی استفاده می کنید ، آنها را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

فندق

اگر به برگهایی کمی بزرگتر ، اما به طور مشابه با ماندگاری بالا و فقط با رنگ آمیزی ملایم و تأثیر کاهش pH نیاز دارید ، ارزش آن را دارد که به Hazel ، Corylus avellana توجه کنید .

دارای برگهای ضخیم و سفت و سخت است که معمولاً توسط جلبک خواران و میگوها تنها می مانند ، بنابراین می توانند به عنوان یک تزئین با دوام عمل کنند.

برگ چنار

چنار

چنار، ایسر pseudoplatanus ، برگ یک گام تا در اندازه به درخت فندق، اما یک اثر رنگ آمیزی قوی و سریع است. آنها خیلی سریع سفید می شوند و باقیمانده تیغه های نیمه شفاف برگ به عنوان یک غذای خوشمزه حلزون یا میگو عمل می کنند. قابلیت کاهش pH نیز کوتاه مدت است و پس از افت ناگهانی اولیه دوباره افزایش می یابد.

برگ چنار
برگ چنار

درخت چنار
بزرگترین برگهای دسته داخلی از درخت چنار ، Platanus x hispanica تهیه می شود ، که
یکی دیگر از “جنگجویان شهری” است که در برابر آلودگی بسیار تحمل می کند. این یک گزینه مناسب به عنوان بستر برگ برای
مخازن بزرگتر ماهی است ، زیرا فقط تأثیر ناچیزی بر رنگ و اسیدیته آب دارد.

فواید برگ ها در آکواریوم
فواید برگ ها در آکواریوم
فواید برگ ها

خوب برای ماهی شما و خوب برای شما!
جمع آوری برگها فرصتی عالی برای درگیر کردن شریک زندگی و / یا بچه هایتان در سرگرمی شما است. چه کسی در مقابل پیشنهاد بازدید از پارک یا جنگل روستایی مجاور در یک روز زیبا و آفتابی پاییزی برای یک پیاده روی سالم مقاومت می کند؟

نکته 

شما می توانید مقدار مورد نیاز برگهای خشک را در مخزن خود بریزید ، اما اگر می خواهید سریعتر غرق شوند می توانید قبل از افزودن برگها ، آب جوش بریزید. اگر می خواهید تغییر رنگ آب در آکواریوم خود را کاهش دهید ، این نیز مفید است.