16512

سیکل در آکواریوم گیاهی

سیکل در آکواریوم گیاهی : سیکل و چرا شما نیاز به این چرخه در آکواریوم دارید؟ سیکل آکواریوم مهم ترین چیزی که شما باید بدانید اما متاسفانه سیکل چیزیست که توسط بسیاری از مبتدیان درک نمیشود. یک آکواریوم uncycled در اغلب موارد منجر به کشتن ماهی و سوختن برخی گیاهان میشود.  بنابراین قبل از رهاسازی ماهی در مخزن شما باید اطمینان بیابید که سیکل آکواریوم حدودا طی شده. در اینترنت شما بسیاری نام ها میبینید مانند سیکل به عنوان چرخه نیتروژن، چرخه راه اندازی، چرخه زیستی یا نیتریفیکاسیون.

بهترین گیاهان قرمز برای آکواریوم

آنچه که من متوجه شده ام این است. که در همان روز اول خرید مبتدیان به اشتباه مخزن و ماهی میخرن و با قرار دادن ماهی به آکواریوم در همان روز اول اشتباه میکنند. اما ، گاهی اوقات استفاده برخی از مبتدیان ” معجزه” است که می گویند: ماهی را می توان بلافاصله به آکواریوم معرفی کرد.

سیکل در آکواریوم

سیکل در آکواریوم یا چرخه نیتروژن در طبیعت نیز وجود دارد ، تنها تفاوت این است که در طبیعت حجم آب زیاد است. باکتری برای میلیاردها سال وجود داشته است. در آکواریوم شما نیتروژن توسط ماهی، مواد غذایی یا در گیاهان حال مرگ تولید میشود. به دلیل اینکه آکواریوم یک سیستم بسته است شما لازم است. که برای از بین بردن نیتروژن از آکواریوم خود اقدام کنید که با گذشت زمان نیتروژن به آمونیاک تبدیل خواهد شد.
‏ (NH3 / NH4) که برای ماهی های بسیار سمی است.

چرخه نیتروژن

توسط باکتری نیتروزوموناس

سیکل در آکواریوم گیاهی

آمونیاک (NH3 / NH4) به نیتریت تبدیل میشود. اما در یک آکواریوم جدید مشکل اصلی آن است که باکتری نیتروزوموناس هنوز توسعه نیافته است و زمانی طول می کشد تا شروع به توسعه بکند.

نیتریت (NO2) از نیتروژن کمتر سمی است. اما برای مقادیر 0٫3mg / L برای ماهی خطرناک است و معمولا در صورتی که مقدار آن بیش از حد تعیین شده باشد ماهی خواهد مرد.

گام بعدی در سیکل آکواریوم تبدیل نیتریت به نیترات (NO3) است. این مرحله آن است که توسط باکتری Nitrobacter انجام میشود که با استفاده از اکسیژن تبدیل NO2 به NO3 انجام می شود. نیترات برای ماهی ارزش بالا دارد ولی از NO3 طول عمر ماهی را کاهش میدهد سمی نیست. کلید اصلی برای مقادیر بالایی از NO3 است که ماهی خود را با مقادیر بالاتر از NO3 وفق می دهند.

آکواریوم پلنت

سیکل در آکواریوم گیاهی

در یک آکواریوم کاشته شده نیترات (NO3) توسط گیاهان مانند مواد مغذی استفاده می شود.

برای حفظ تعادل NO3 شما باید یک تعادل بین تعداد ماهی ها و گیاهان ایجاد کنید. چرا که برای مثال تعدادی گیاه که قادر به استفاده از مقدار کامل از NO3 تولید شده توسط 50 ماهی باشد.

حداکثر تراز نیترات (NO3) برای یک مخزن گرمسیری؟ در یک مخزن گرمسیری حداکثر سطح آن با دوز 50mg / L است، این مقدار باید تنظیم شود، اگر شما ماهی حساس مانند دیسکس و… دارید ، تجربه من یک دوز 20mg / L را برای یک مخزن آب شیرین بسیار خوب توصیه میکند.

طی شدن سیکل

سیکل در آکواریوم گیاهی

مدت زمان لازم برای طی شدن سیکل برای یک مخزن ماهی آب شیرین؟ به طور کلی از 4 تا 6 هفته طول می کشد، در این زمان توصیه می شود که به اهستگی برای اضافه کردن ماهی در مخزن اقدام کنید.

توصیه می شود به اضافه کردن کشت های باکتریایی یا قرص و پودر باکتری که شما را در طی شدن سیکل مخزن کمک خواهد کرد. من توصیه می کنم Prodibio Biodigest به دلیل آن است میلیاردها باکتری است همینطور باکتری 100 ada.

برخی از آکواریوم داران اصرار دارند که با یک اسفنج از یک فیلتر قدیمی سیکل را طی کنند که امیدی اشتباه است در این راه اما از نظر من انجام چیزی شبیه به این آسیب بیشتری به آکواریوم انان خواهد زد. چرا که آن ها را به جلبک در مخزن نزدیک میکند که این خساست میتواند سبب از بین رفتن کل هزینه و شوق مربی گردد.

چرخه نیتروژن

آغاز سیکل در آکواریوم

سیکل در آکواریوم گیاهی

حتی پس از 4-6 هفته از آغاز سیکل در آکواریوم شما لازم نیست. که با عجله به قرار دادن بسیاری از ماهی ها به مخزن اصرار بورزید. چند ماهی در مخزن قرار داده و به مرور زمان بیشتر اضافه کنید.

چه مسائلی میتواند سیکل آکواریوم را حتی پس از طی شدن درست تحت تاثیر قرار دهد :

– اضافه کردن بسیاری از ماهی ها
– تعویض آب بیش از حد، به خصوص آب شیر به دلیل حاوی کلر که باکتری را از بین میبرد
– تمیز کردن اسفنج فیلتر با آب شیر ، باید برای تمیز کردن filter`s تنها اسفنج ها را با آب آکواریوم شست.
– توقف فیلتر برای ساعت های زیادی

بهترین کاری که می توانید انجام دهید زنده نگهداشتن و مراقبت از این الماسهای کوچک است
زیرا این باکتری کوچک به شما کمک خواهد کرد که یک مخزن خیره کننده و شفاف سلامت داشته باشید. شما باید با اندازه گیری مقادیر NH3 / NH4، NO3 و NO2 همیشه هماهنگی و سلامت باکتریها و تعادل و ثبات تانک خود را زیر نظر داشته باشید.