16512

زمان تغذیه ماهی

در طبیعت ، ماهی ها دائماً در جستجوی غذا هستند و تا زمانی که ممکن است چیزی را پیدا کنند. که مناسب طعم و مزه آنها باشد ، در یک وعده غذا می خورند. از طرف دیگر ، اگر ماهی چیزی برای خوردن پیدا نکند. می تواند حداقل یک هفته بدون غذا زندگی کند. و ماهیان بالغ سالم تا پنج یا شش هفته بدون غذا بمانند از گرسنگی نمی میرند.

این بدان معناست که اگر ماهی خانگی دارید و آخر هفته می روید. دیگر نگران نباشید که کسی نیست که به آنها غذا بدهد. از سوی دیگر ، شما هرگز نمی خواهید ماهی های شما از این جهت که گرسنه هستند و نمی توانند برای خود غذا پیدا کنند ، دچار استرس شوند.

زمان تغذیه ماهی

چقدر باید ماهی خود را تغذیه کنم؟

در حالی که بسیاری از حیوانات غذا را برای استفاده در آینده جمع آوری و ذخیره می کنند. ماهی ها نمی توانند غذای خود را ذخیره کنند. باید هر روز منابع تغذیه تازه ای پیدا کنند. بهترین شیوه برای افرادی که از ماهی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند. این است که در مورد نوع غذای مورد نیاز ماهی خود تحقیق کرده و دستورالعمل های موجود در بسته بندی را در مورد میزان تغذیه آنها رعایت کنند.

فرصتی برای خوردن

زمان تغذیه ماهی

از آنجا که از نظر طبیعت آنها تمیزکننده هستند. ماهی های شما یاد می گیرند که وقتی نزدیک می شوید فرصتی برای خوردن غذا وجود دارد. آنها ممکن است با دیوانگی شنا کنند و با دهان باز به سطح آب بروند. در چنین منظره ای دوست داشتنی. ممکن است تمایل داشته باشید که فکر کنید: “بیچاره ماهی! ببینید چقدر گرسنه هستند! من امروز کمی به آنها اضافه می کنم. ” و هیچ چیز رضایت بخش تر از تماشای هر حیوان خانگی نیست که غذایی را که به او می دهید بخورد. این به شما احساس هدف و مسئولیت واقعی می دهد.

زمان تغذیه ماهی

با این حال ، ماهی ها نیز بدون نیاز خود را غرق کرده و خود را بیمار می کنند. در صورت ارائه غذا ، آنها همیشه غذا می خورند. اما ماهی های سالم باید بدانند که وقتی سیر شده اند دیگر غذا نمی خورند. با این حال ، همیشه ماهی هایی هستند که نمی دانند بیش از حد یک چیز خوب می تواند بد باشد…. مشکل دیگر در مورد تغذیه بیش از حد این است که غذایی که آنها از نمیخورند و در آکواریوم میماند به سم هایی تبدیل می شوند که برای ماهی خطرناک است یا فیلتر تانک را مسدود می کند.

باید 5 دقیقه طول بکشد تا غذای خود را تمام کنند. اگر تمام غذا را در یک دقیقه تمام کنند. شاید به غذای بیشتری احتیاج داشته باشند. اگر آنها بیش از پنج دقیقه به خوردن خود ادامه دهند ، یا اگر می بینید که غذای باقی مانده هنوز روی سطح آب شناور است یا بعد از غذا خوردن به آرامی در ته مخزن فرو می رود. ممکن است به ماهی بیشتر از آنچه نیاز دارند غذا بدهید.

هر چند وقت یکبار باید ماهی خود را تغذیه کنم؟

زمان تغذیه ماهی

زمان ها و دفعات تغذیه ماهی ها کاملاً به نوع ماهی شما بستگی دارد. قاعده اصلی این است که یک بار در روز تغذیه کنید.

اگر واقعاً از تماشای خوردن ماهی های خود لذت می برید. می توانید مقدار توصیه شده را نصف کرده و دو بار در روز به آنها غذا دهید.

این قاعده استثنائات زیادی می تواند داشته باشد.

  • ماهی های تازه تخم ریزی و جوان باید حداقل سه بار در روز بخورند زیرا هنوز در حال رشد هستند. شما هنوز هم باید به آنها مقدار کنترل شده غذا بدهید ، اما به سادگی آن را به قسمتهای بسیار کوچک تقسیم کنید.
  • ماهیان گیاه خوار نسبت به ماهیان گوشتخوار شکم کوچکتری دارند و همچنین نیاز به خوردن بیشتر دارند. ماهی هایی مانند فاروولاس ، مولی ، در طبیعت در حال چریدن هستند و به فرصت “چرای” در مخزن شما نیاز دارند.
  • ماهی قرمز ، باور کنید یا نه ، شکم ندارند. آنها غذای خود را در روده هضم می کنند. آنها همچنین باید دو یا چند وعده غذایی کوچک در روز بخورند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنند.
  • اکثر ماهی ها از خوردن صبح زود یا هنگام غروب خوشحال می شوند. یعنی قبل از رفتن به محل کار یا پس از بازگشت به خانه. اما ماهی های شبانه فقط شب ها غذا می خورند و بنابراین باید درست قبل از اینکه همه چراغ های خانه خود را برای خواب خاموش کنید ، تغذیه کنید. ماهی های شبانه قادر و خوشحال هستند که غذای خود را در تاریکی جستجو کرده و بخورند. شما فقط لذت تماشای غذا خوردن آنها را نخواهید داشت مگر اینکه خودتان دیر بیدار بمانید!

زمان تغذیه ماهی

چگونه می توانم بفهمم که ماهی من گرسنه است؟

گاهی اوقات فکر می کنید ماهی های شما گرسنه هستند زیرا وقتی در نزدیکی آکواریوم شما را دیدند شروع به شنا کردن دیوانه وار کردند و دهان باز خود را از آب بیرون آوردند. اما این رفتار مشابه سگی است که بعد از اینکه شما را فقط ده دقیقه ندید ، دم در تکان می دهد و پرش می کند (مهم نیست که او پیاده روی طولانی داشت ، شما با او بازی کردید و او غذا خورده …)

برنامه غذایی منظم

در حالی که ماهی های وحشی می توانند یک یا دو روز بدون غذا زندگی کنند ، ماهی هایی که به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند به برنامه غذایی منظم عادت می کنند و بنابراین در صورت از دست دادن غذا احساس گرسنگی می کنند. از طرف دیگر ، سالم تر است که ماهی های شما همیشه کمی گرسنه باشند تا این که همیشه در “آبشش ها” همانطور که در این عبارت گفته می شود ، سیر شوند.

نشانه هایی که نشان می دهد ماهی واقعاً گرسنه است شامل پرخاشگری نسبت به سایر ماهیان داخل مخزن ، حفاری در ته مخزن ، فعالیت کند یا کند ، و کاهش آشکار اندازه یا وزن است.

جلوگیری از مشکلات ناشی از تغذیه بیش از حد

هر چند روز یکبار آب آکواریوم را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که هیچگونه تجمع باکتری ، نیترات و آمونیاک وجود ندارد. اگر میزان مواد شیمیایی و آلاینده های مضر در آب بیش از حد بالا رفت ، آب را تغییر دهید و مقدار غذایی را که به ماهی خود تغذیه می کنید کاهش دهید.

یک دستگاه تغذیه کننده ماهی بخرید تا دیگر نگران این نباشید که آیا ماهی شما مقدار مناسب غذا را در زمان مناسب دریافت می کند یا نه.

چند گیاه زنده به آکواریوم خود اضافه کنید. در صورت گرسنگی ماهی ها می توانند گیاهان را بین غذا غذا بخورند و گیاهان مونوکسید کربن را از آب خارج کرده و اکسیژن اضافه می کنند.

زمان تغذیه ماهی

برای اطمینان از این که همه ماهی های شما به اندازه کافی غذا دریافت می کنند ، غذا را روی سطح آب بپاشید به جای اینکه همه را در یک نقطه بریزید. ممکن است متوجه شوید که برخی از ماهی های شما فشار آور هستند و برای بقیه غذا نمی گذارند. صبور باشید. به محض سیر شدن ماهی ، او دور می شود و به همتایان تانک اجازه می دهد سهم خود را بخورند.

یک بار در هفته به ماهی های خود مکمل های زنده مانند کرم خونی ، میکرو کرم ها ، کرم های سفید و دافنی (کک آب) بدهید.

غذای باقی مانده

زمان تغذیه ماهی

اگر وقت دارید ، غذای باقی مانده را پس از اتمام ماهی خود حذف کنید. می توانید از سیفون بستر استفاده کنید یا اجازه دهید فیلتر شما کار را انجام دهد ، اما این بدان معناست که وقت بیشتری را صرف تمیز کردن فیلتر کنید.

اگر شما فردی فراموشکار هستید و هرگز نمی توانید به خاطر بیاورید که آیا در هر روز ماهی خود را تغذیه کرده اید یا خیر ، یک نمودار با روزهای هفته و زمان تغذیه تهیه کنید. هر بار که ماهی خود را تغذیه می کنید ، روی نمودار علامت بگذارید. به این ترتیب شما تغذیه ماهی های خود را به طور کلی فراموش نخواهید کرد یا دو برابر نیاز آنها به آنها غذا می دهید.

نمودار زمان تغذیه ماهی برای انواع مختلف ماهی

نوع ماهینوع غذاتعداد وعده های غذایی در روزبهترین زمان برای تغذیه
ماهی قرمزگیاهخوار – تکه های گیاهی ، جلبک2صبح و عصر
رینبو هاهمه چیز خوار – پولکی ، سبزیجات تازه و غذای گوشتی زنده به غذای فرآوری شده ترجیح داده می شود (لارو پشه ، کک آبی ، میگوی آب نمک ، کرم خاکی)2-3صبح ، ظهر و عصر
آنجل فیشگوشتخوار – غذاهای طبیعی مانند کرم خونی ، میگو و کک آب
(*یا اسپیرولینا جایگزین کنید)
2-3صبح ، ظهر و عصر
گوپی هاهمه چیز خوار – پولکی ، کرم خونی ، میگوی آب نمک ، گرانول سبزیجات ، دل گاو ، زرده تخم مرغ ، رب سبزیجات ، میوه نرم (موز و انگور)1-2صبح و/یا بعد از ظهر (*گوپی ها در تاریکی نمی بینند و نمی توانند غذای خود را در شب پیدا کنند)
مولی هاهمه چیز خوار پولکی ماهی با کیفیت بالا ، کرم سیاه ، کرم خونی ، میگوی آب نمک ، کک آب ، تکه های اسپیرولینا انواع سبزیجات (کدو سبز ، خیار ، نخود فرنگی ، اسفناج خرد شده و آب پز)1-2صبح و/یا عصر
نئون تتراهمه چیز خوار – پولکی ماهی ، کرم سفید زنده ، کرم خونی منجمد ، میگوی آب نمک ، گیاهان آکواریومی و جلبک ها.2-3صبح ، ظهر و عصر
زبرا دانیوهمه چیز خوار – پولکی ماهی ، کک آب ، کرم های کوچک و حشرات ، میگوی آب نمک زنده یا یخ زده ، سبزیجات تازه (مانند کاهو) ، جلبک ها2-3صبح ، ظهر و عصر
فایتر هاگوشتخوار پلانکتون زنده یا یخ زده ، کک آب ، کرم های شیشه ای ، میگو آب نمک ، دل گاو ، tubifex (همیشه قبل از تغذیه با ماهی ، غذای یخ زده را ذوب کنید)2 (غذای باقی مانده را بعد از دو دقیقه غذا خوردن بردارید)صبح و عصر
کوی – فقط نوزادان تا دو سال ، پس از آن باید آنها را به حوضچه های بیرونی منتقل کردهمه چیز خوار – غذای ویژه برای ماهی کوی ، گیاهان در آکواریوم4 (غذای باقی مانده را بعد از پنج دقیقه غذا خوردن بردارید)چندین بار در روز ، مطمئن شوید که غذا را در اطراف پخش می کنید