16512

دلیل قرنطینه ماهی

دلیل قرنطینه ماهی

دوما ماهی در محیطی رشد کرده و بزرگ شده است. در آن محیط در معرض ویروس ها و بیماری هایی قرار گرفته. و چون از ابتدا این اتفاق افتاده پادتن ان ویروس در بدن ماهی وجود دارد. وقتی ماهی وارد محیط جدید با ماهی های موجود در ان میشود . ممکن است در معرض ویروس های جدید قرار بگیرد و چون پادتن لازم را ندارد به سرعت بیمار شده و تلفات سنگینی خواهد داشت. جالب اینجاست که ماهی های تانک اصلی هم میمیرند. چون انها هم در معرض ویروسی که توسط ماهی جدید منتقل شده قرار می گیرند. این اتفاق توسط برخی مثلا کارشناس پلیگ نامیده میشود. و ادعا می کنند که در قرنطینه این مشکل رو حل کرده اند . در صورتی که با توضیح بالا می دانید که این اتفاق پلیگ نیست. و قابل رفع دائمی هم نیست. و هر وقت ماهی در معرض ویروس جدید قرار بگیرد. به سرعت بیمار خواهد شد. البته این اتفاق همیشه رخ نمیدهد ولی احتیاط لازم است.

نکته بعدی

در قرنطینه آداپته کردن ماهی با شزایط جدید است. اهمیت آن بسیار بیشتر از قرنطینه است. ماهی شما از محیطی امده که احتمالا. سختی پی اچ و پارامترهای آب با آب شما تفاوتهایی دارد. بنابراین لازم است قبل از ورود به تانک اصلی ماهی اداپته شود. طبیعی است اگر اداپته نشود به ظاهر مشکلی پیش نمی اید . ولی مقاومت بدن ماهی در شرایط استذس در مواجهه با بیماری ها کمتر میشود. حالا فرقی نمیکند ماهی از مالزی امده باشد.یا از تایلند یا تکثیر داخل باشد. به هرحال همیشه امکان تغییرات پارامترهای آب وجود دارد.بنابراین قرنطینه باید در محل خود شما انجام شود.

دلیل قرنطینه ماهی

مخصوصا که ما میدانیم برخی فروشنده ها. برای سالم نگه داشتن ماهی از آب آر او استفاده می کنند. که هم سبک است و هم اسیدی. در شرایط آب اسیدی بسیاری از باکتری ها و ویروس ها غیر فعال می شوند. حتما می توانید حدس بزنید که ماهی وقتی وارد آب سنگین و قلیایی محل زندگی شما میشود چه اتفاقی برایش می افتد.

بنابراین وقتی اطمینان کافی از مبدا هست. بازهم شما باید اصولی را رعایت کنید ، تا ماهی شما در شرایط امن منتقل شده و ریسک بیماری به حداقل برسد.