16512

دیفیوزر CO2

کیت دیفیوزر CO2 حباب های بزرگ CO2 را به حباب های کوچکتر تجزیه می کند که به راحتی حل می شوند. سپس گیاهان از این CO2 محلول برای تهیه غذای خود استفاده می کنند.

دیفیوزر CO2

اما انتخاب بهترین حباب ساز دی اکسید کربن آکواریوم از میان صدها گزینه موجود در بازار، کار دشواری است. برای کمک به شما در بهبود جستجوی خود، فهرستی از بهترین مواردی را که می توانید در سال 2021 خریداری کنید، گردآوری کرده ایم .

بررسی بهترین دیفیوزرهای CO2

JARDLI Pollen Glass Diffuser CO2

دیفیوزر CO2

مزایا :

 • دارای غشای سرامیکی بزرگ است
 • لوله اتصال U شکل آن از انسداد CO2 جلوگیری می کند
 • سرعت تزریق 2 تا 5 حباب در ثانیه
 • دو مکنده چسبندگی بیشتری را اضافه می کند

معایب :

 • شیشه U شکل بسیار کوچک است که نصب آن را در یک مخزن بزرگ دشوار می کند

JARDLI Pollen Glass CO2 Diffuser قهرمان ما در این مسابقات است . این زیباترین طراحی شیشه ای را دارد که به طور یکپارچه با مخزن شما ترکیب می شود و به نظر می رسد که حباب های CO2 به طور جادویی از جایی ظاهر می شوند. نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر کارایی نیز بهترین است.

دارای یک غشای سرامیکی به عرض 1.5 اینچ با سوراخ های بسیار ریز در آن است. هنگامی که هوا از این سوراخ های کوچک عبور می کند، آن را به حباب های بسیار کوچکی تبدیل می کند که به راحتی CO2 را در آب حل می کند. آن تا کارآمد است که آن را حل تا 98 درصد از CO2 است.

لوله اتصال U شکل

لوله اتصال U شکل به عنوان پلی بین دیفیوزر و لوله دیگر عمل می کند که به عنوان ورودی هوا عمل می کند. این تنظیم جریان آزاد CO2 را بدون انسداد تضمین می کند. این دیفیوزر می تواند با سرعت تزریق دو تا پنج حباب در ثانیه تولید کند که برای گیاهان برای تهیه غذای خود کافی است.

نصب دیفیوزر CO2 شیشه گرده JARDLI بسیار آسان است . دارای دو مکنده است که پایه دیفیوزر را محکم به دیواره های شیشه ای آکواریوم شما می چسباند. حتی با وجود اینکه از شیشه ساخته شده است، احساس شکننده نمی کنید. با این حال، بهتر است در هنگام کار با آن اقدامات احتیاطی انجام دهید.

بررسی اجمالی:

JARDLI Pollen Glass به دلایل خوب پرفروش ترین دیفیوزر CO2 در بازار است. بادوام، مقرون به صرفه است و مخصوص مخازن با ظرفیت 30 تا 50 گالن طراحی شده است. بنابراین اگر به دنبال سرمایه گذاری مطمئن و طولانی مدت هستید ، این بهترین گزینه برای شماست.

Fibst CO2 Diffuser for Aquarium

دیفیوزر CO2
دیفیوزر CO2

مزایا :

 • این یک دیفیوزر فولادی ضد زنگ است
 • دیسک سرامیکی قابل جابجایی
 • گیره های فلزی باکیفیت آن چسبندگی بیشتری را اضافه می کند

معایب:

 • فقط در یک مخزن فشار بالا کار می کند

اگر به دنبال یک قطعه دیفیوزر CO2 منحصر به فرد جدا از دیفیوزرهای معمولی CO2 شیشه ای هستید، اولین دیفیوزر CO2 برای آکواریوم برای شما مناسب است. این دیفیوزر یک اثر هنری است و از فولاد ضد زنگ 304 ساخته شده است . این دیفیوزر به فشار هوای 7.5 PSI/0.5 مگاپاسکال برای تولید حباب های هوا نیاز دارد که به سرعت CO2 را در آب حل می کند.

ویژگی قابل ستایش این دیفیوزر این است که با چرخاندن در خلاف جهت عقربه های ساعت می توانید سنگ سرامیکی را برای تمیز کردن جدا کنید. این ممکن است عامل مهمی به نظر نرسد، اما پس از چند ماه استفاده، این دیفیوزرها در نهایت مقداری کثیفی را جمع آوری می کنند که تمیز کردن آن در دیفیوزر CO2 استاندارد موجود در بازار بسیار سخت است.

گویی ساختن آن از فولاد به جای شیشه کافی نبوده است، فیبست تمام تلاش خود را برای دوام هرچه بیشتر این دیفیوزر به کار گرفته است . از جوش لوله ها گرفته تا کیفیت غشای سرامیکی، هر قسمت از این دیفیوزر نشان دهنده کیفیت است.

نکته

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که دیفیوزر را بیش از سه ساعت در آب خیس کنید . در ابتدا، اگر آن را خیس نکنید ، حباب های بزرگ ایجاد می کند و کاملا طبیعی است. پس از 24 ساعت، سیستم به حالت بهینه می رسد و پس از آن حباب های کوچکتری تولید می کند که به راحتی در آب حل می شوند.

بررسی اجمالی:

این دیفیوزر CO2 از جنس استنلس استیل از fibst در سه اندازه مختلف تولید می شود که آن را برای مخازن از 10 گالن تا 80 گالن ایده آل می کند. با تضمین رشد شدید گیاهان در حالی که هنوز مقرون به صرفه است، نسبت به رقبای خود در بازار برتری دارد. اگر زیبایی شناسی به اندازه عملکرد برای شما مهم است، این دیفیوزر یک انتخاب عالی است .

Yagote CO2 Glass Aquarium CO2 Diffuser

دیفیوزر CO2

مزایا :

 • این می تواند با هر سیستم CO2 استفاده شود
 • دیسک دیفیوزر سرامیکی
 • ساکشن کاپ قابل تنظیم
 • این یک دیفیوزر شیشه ای شفاف است

معایب:

 • ممکن است گاهی اوقات نشت آب را تجربه کنید

Yagote به دلیل ارائه نوآوری ها و ویژگی های عالی در تمام لوازم جانبی تامین آکواریوم که تولید می کند ، شهرت دارد . گفته می شود، آنها اکنون یک دیفیوزر CO2 بسیار منحصر به فرد و نابغه ارائه کرده اند که می تواند بالاترین نرخ انحلال CO2 را در بازار داشته باشد.

برای دستیابی به این کارایی، آنها یک لوله مارپیچی ایجاد کرده اند که در داخل محفظه سرامیکی می چرخد ​​تا اطمینان حاصل شود که گاز به خوبی با آب مخلوط می شود. سپس از طریق منافذ اتمی موجود در دیفیوزر سرامیکی که حباب های ریزی تولید می کند، عبور داده می شود. این حباب ها در حالی که CO2 باقی مانده در آب را حل می کنند، به آرامی بالا می روند.

این دیفیوزر داخلی CO2 ساخته شده از شیشه با کیفیت بالا ، بسیار قوی است و می تواند در برابر ضربه های جزئی یا سقوط مقاومت کند. با این حال، بهتر است شانس خود را با هیچ چیز شیشه ای امتحان نکنید. از آن است که طراحی را ببینید، از طریق زیبا که ترکیب با محیط آکواریوم.

مکنده ها فرآیند نصب را بدون دردسر می کنند. در صورت نیاز، می توانید موقعیت آن را با جابجایی مکنده هایی که دیفیوزر را به مخزن متصل می کنند، تنظیم کنید. این دیفیوزر شیشه ای با مخازن تحت فشار با ظرفیت 15 تا 50 گالن سازگار است .

بررسی اجمالی:

قیمت پایین محصولات اغلب به عنوان نشانه ای از کیفیت پایین تلقی می شود. اما در مورد دیفیوزر CO2 Yagote صدق نمی کند. قیمت منصفانه آن باعث بازگشت سرمایه عالی می شود . اگر به دنبال راه حلی مقرون به صرفه و موثر برای انتشار CO2 در آکواریوم خود هستید، این دیفیوزر یک انتخاب عالی برای شماست.

Aquario Neo CO2 Diffuser

دیفیوزر CO2

مزایا :

 • دارای بهترین جریان حباب در این لیست است
 • دیفیوزر از اکریلیک شفاف ساخته شده است
 • با طراحی ساده عرضه می شود
 • میکرو حباب تولید می کند

معایب :

 • نسبت به اندازه اش کمی گران است

اگر به دنبال یک دیفیوزر CO2 ساده و کوچک هستید که بتواند CO2 را برای مخزن ماهی بدون مشکل تامین کند، دیفیوزر Aquario Neo CO2 ممکن است برای شما مناسب باشد. دارای ساده ترین طراحی و بدون قطعات اتصال است.

ریز سوراخ های موجود در ورق سرامیکی نسبت به رقبای خود توانایی بیشتری برای تولید حباب های CO2 بسیار کوچکتر دارند. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه حباب ها کوچکتر باشند، تخلیه CO2 بهتر است. این حباب های کوچک همچنین تضمین می کنند که مخزن شما به راحتی آلوده نمی شود. علاوه بر این، این میکروحباب‌ها سریع‌تر از دیفیوزر استاندارد در آب حل می‌شوند و به گیاهان کمک می‌کنند تا غذای خود را آماده کنند.

به راحتی می توانید این دیفیوزر را در چند دقیقه نصب کرده و برای تمیز کردن آن را از مخزن خارج کنید. از آنجایی که دیفیوزر نئو از اکریلیک شفاف ساخته شده است ، مانند دیفیوزرهای شیشه ای به راحتی نمی شکند. بنابراین لازم نیست نگران جدا کردن آن از آکواریوم در طول فرآیند تمیز کردن باشید.

این سیستم CO2 آکواریوم نه تنها متناسب با بودجه شما خواهد بود. همچنین با تمام اندازه های آکواریوم مطابقت دارد. این برای مخازن با ظرفیت 15 گالن تا 60 گالن ایده آل است . توصیه می شود این دیفیوزر را حداقل برای چند ساعت در آب خیس کنید. با انجام این کار، هنگامی که در داخل مخزن شما ثابت می شود، عملکرد بهتری دارد.

بررسی اجمالی:

دیفیوزر CO2 Aquario Neo در هر ثانیه میکروحباب های بیشتری نسبت به هر محصول مشابه دیگری در بازار ایجاد می کند. این نه تنها موثر، محکم و زیبا است، بلکه مقرون به صرفه است. بنابراین اگر به دنبال یک دیفیوزر CO2 ساده و زیبا هستید که به شما آسیب نرساند، دیفیوزر CO2 Aquario Neo یک انتخاب عالی است .

راهنمای خرید بهترین دیفیوزر CO2

در اینجا لیستی از مواردی است که باید برای تصمیم گیری صحیح در مورد خرید در نظر داشته باشید. این چک لیست شامل برخی از الزامات متداول مخزن است که باید آنها را در نظر بگیرید.

سیستم تامین CO2 :

دو نوع سیستم تامین CO2 وجود دارد: یک سیستم گاز فشرده و یک سیستم CO2 دست ساز . دیفیوزر هایی که این دی اکسید کربن را تجزیه می کنند و آن را در مخازن شما حل می کنند، برای عملکرد بهینه نیاز به یک CO2 با فشار بالا ثابت دارند.

گفته می شود، سیستم های تامین CO2 دست ساز قادر به تولید فشار بالا نیستند. حتی فشار پایینی که تولید می کند ممکن است تا حد زیادی نوسان داشته باشد. بنابراین اگر هنوز هم می‌خواهید به دنبال سیستم تامینCO2 دست ساز باشید، مطمئن شوید که از یک دیفیوزر کم فشار استفاده کنید.

از سوی دیگر، سیستم‌های گاز فشرده یک منبع ثابت CO2 را در فشار بالا ارائه می‌کنند. بنابراین انتخاب دیفیوزرهای فشار بالا برای سیستم های گاز فشرده بهینه است. همه دیفیوزرهایی که در لیست خود ذکر کرده ایم برای تحمل چنین فشارهای بالایی مناسب هستند.

اندازه مخزن :

فاکتور بعدی که باید در نظر گرفت اندازه مخزن است. حجم آب موجود در مخزن را تعیین میزان CO2 گاز مورد نیاز است. به عبارت ساده، هرچه مخزن بزرگتر باشد، دیفیوزر نیز باید بزرگتر باشد.

اگر برای یک آکواریوم بزرگ با ظرفیت بیش از 100 گالن دیفیوزر CO2 می خواهید، می توانید از دو دیفیوزر برای تامین CO2 استفاده کنید. می توان آن را در دو طرف مخزن ماهی برای توزیع یکنواخت CO2 ثابت کرد.

اگر یک دیفیوزر بزرگ را در یک مخزن کوچک قرار دهید، ممکن است CO2 بیشتری را در آب حل کند. این برای گیاهان خوب است اما می تواند برای ماهی خطرناک باشد . بنابراین مطمئن شوید که با محاسبه اندازه مخزن سازگاری دیفیوزر با مخزن ماهی را بررسی کنید.

شیشه، اکریلیک یا فولاد: انتخاب موادی که دیفیوزرها از آنها ساخته شده اند به همان اندازه مهم است. اکثر دیفیوزر های آکواریوم از شیشه یا فولاد ضد زنگ و به ندرت اکریلیک ساخته شده اند.

دیفیوزر شیشه ای

دیفیوزر شیشه ای یک را ببینید، از طریق طراحی ، و هنگامی که در آب غوطه ور، آن را با این ادغام. دیفیوزرهای فولادی ضد زنگ قوی تر از دیفیوزرهای شیشه ای هستند. آنها را می توان بدون نگرانی از شکستن محصول جدا کرد و تمیز کرد. از سوی دیگر، دیفیوزرهای شیشه ای اکریلیک ترکیبی از این کیفیت ها را ارائه می دهند. آنها شفاف، مقرون به صرفه و بسیار محکم هستند .

کیفیت غشای سرامیکی : به سراغ دیفیوزری بروید که منافذ بسیار ظریفی در غشای سرامیکی خود دارد. حلالیت CO2 تا حد زیادی به کیفیت غشای سرامیکی بستگی دارد. هرچه منافذ غشا ریزتر باشد، بهتر می تواند حباب های ریز ریز تولید کند .

CO2 کوچکتر حباب حل سریعتر در آب از آنهایی که بزرگتر . این به این دلیل است که حباب های CO2 کوچکتر نسبت سطح به حجم بیشتری نسبت به حباب های بزرگتر دارند. بنابراین، آنها سریعتر در آب حل می شوند. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک اتمایزر CO2 ریزتر به یک سیستم فشار بالا نیاز دارد.

راحتی و سهولت استفاده : یک دیفیوزر باید به راحتی نصب، برداشته و تمیز شود . نگهداری غشاهای سرامیکی معمولاً ساده است. تنها چیزی که نیاز دارید مخلوط آب و سفید کننده است تا آنها را کاملا تمیز کنید.

برخی از مدل ها نیاز دارند که غشای سرامیکی پس از مدتی با غشای جدید جایگزین شود. این در نهایت یک هزینه اضافی است. با در نظر گرفتن این موضوع، ما فقط دیفیوزرهایی را با غشاهای سرامیکی قابل استفاده مجدد فهرست کرده‌ایم زیرا نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارد یا اصلاً تعویض نمی‌شود.

سوالات متداول دیفیوزر های CO2

سیستم دیفیوزر CO2 از چه چیزی تشکیل شده است و هدف آن چیست؟

یک سیستم تنظیم CO2 از یک سیلندر CO2، یک تنظیم کننده CO2 و یک دیفیوزر CO2 تشکیل شده است . دیفیوزر CO2 یک افزودنی است که هدف اصلی آن حل کردن CO2 است که از تنظیم کننده CO2 می آید.

دیفیوزر CO2 به یک سر لوله شمارنده حباب متصل است. و انتهای دیگر لوله به راکتور متصل است. اکنون کار دیفیوزر دی‌اکسید کربن این است که حباب‌های بزرگی را که از شمارنده حباب‌ها می‌آیند، به حباب‌های کوچکی تجزیه می‌کند.

این حباب های ریز به سرعت در آب مخزن ماهی حل می شوند و سطح CO2 را در آب افزایش می دهند که سپس توسط گیاهان آکواریومی در تهیه غذا استفاده می شود.

مزایای دیفیوزر CO2 برای آکواریوم چیست؟

گیاهان برای انجام فتوسنتز به CO2 نیاز دارند حتی اگر در داخل آب باشند. به طور طبیعی، CO2 به شکل گازی وجود دارد. با این حال، همانطور که اکسیژن در آب حل می شود، می توانیم CO2 را نیز حل کنیم.

برای انجام این فرآیند، ما به کمک دیفیوزر CO2 نیاز داریم . یک دیفیوزر CO2 از راکتورها یا غشاها برای شکستن حباب های بزرگ CO2 به حباب های کوچک استفاده می کند تا به راحتی در آب حل شود. این باعث افزایش غلظت CO2 در داخل آکواریوم می شود و گیاهان می توانند در این شرایط رشد کنند.

 آیا بیش از حد CO2 می تواند ماهی های آکواریوم شما را بکشد؟

بله، CO2 اضافی در آب به ماهی شما آسیب می رساند . هنگامی که یک دیفیوزر بزرگ را برای یک مخزن کوچک تعمیر می کنید، CO2 بیشتری را در آب حل می کند. وقتی مخزن ماهی شما CO2 اضافی دارد، دریافت اکسیژن برای ماهی ها سخت می شود. بنابراین ماهی شما ممکن است خفه شود و بمیرد. به همین دلیل است که توصیه می شود سیستم CO2 آکواریوم مناسب را برای مخزن ماهی خود انتخاب کنید.

چگونه دیفیوزر های CO2 را تمیز می کنید؟

دیفیوزرهای CO2 به تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارند. در واقع، همانطور که به راحتی در داخل دیواره مخزن نصب می شود، برای تمیز کردن نیز آسان است . با این حال، هنگام کار با دیفیوزرهای شیشه ای باید توجه ویژه ای داشته باشید.

هنگامی که دیفیوزر را از مخزن خارج کردید، از مخلوط آب و سفید کننده برای تمیز کردن آن استفاده کنید. پس از آن، دیفیوزر را به مدت 24 ساعت در آب تمیز خیس کنید و سپس آن را در داخل مخزن ماهی خود ثابت کنید.

نتیجه

گیاهان آکواریومی برای فرآیند فتوسنتز نیاز به عرضه ثابت CO2 دارند . یک دیفیوزر CO2 می تواند با شکستن حباب های بزرگ به حباب های کوچکتر به حل شدن CO2 در آب کمک کند.

بنابراین یک دیفیوزر CO2 خوب مسلما یکی از مهم ترین اجزایی است که باید در آکواریوم شما ثابت شود تا به رشد گیاهان کمک کند.

اگر فقط بهترین ها را برای آکواریوم خود می خواهید، ما قویاً پیشنهاد می کنیم JARDLI Pollen Glass CO2 Diffuser را انتخاب کنید .

این دیفیوزر بسیار قابل اعتماد است و از اتمیزاسیون کارآمد CO2 از طریق غشای سرامیکی خود پشتیبانی می کند. بادوام است، قیمت مناسبی دارد و محیطی برای زندگی گیاهان آکواریوم شما ایجاد می کند. علاوه بر این، نصب و نگهداری آن بدون دردسر است.