16512

تیم جلبک خوار

حلزون های آب شیرین

علاقمندان اغلب حلزون های آب شیرین را با هدف جلبک خوار بودن آنها نگهداری میکنند انها نظافتچی های مخزن هستند از غذاهای نخورده، مواد گیاهی مرده و بقایای اضافه کف تانک و جلبک های رو همه چیز و حتی برگها و شیشه تانک تغذیه میکنند. اما حلزون آب شیرین می توانند خیلی زیاد شوند از این رو باید جمعیت انها را کنترل کرد. حلزون های آب شیرین کارهای جالبی در یک مخزن انجام میدهند. بسیاری از رفتارهای جذآب در رعایت همزیستی با ماهیها و دیگر ساکنین تانک می بینید. در موارد دیگر، حلزون آب شیرین به طور تصادفی به تانک شما معرفی شده است.

حلزون آب شیرین در گیاهان آکواریومی فروشنده ها و یا در کیسه های پلاستیکی از فروشگاه ها وارد آب مخزن شما میشوند. در هنگام اضافه کردن ماهی خریداری شده، آنها را راه خود را به داخل مخزن شما وا میکنند که با چشم قآبل دیدن نیستند. یا تخم انها بصورت حرفه ای به زیر برگها یا لای ریشه مخفی شده اند. در این موارد، حلزون ها اغلب به عنوان افت در نظر گرفته می شوند. این حلزون که اغلب وارد مخزن شما میشوند سهوا ، بنام حلزون برکه رایج است.

تولید مثل بیش از حد

برخی از دلایلی که علاقمندان انها را حلزون های آب شیرین افت میدانند به علت ان است، که تولید مثل بیش از حد دارند و گاهی با خوردن گیاهان زندگی می کنند مشکل بصری هم جای خود. در هنگام نگه داشتن حلزون آب شیرین، مهم است که از تغییرات ناگهانی در پارامترهای آب جلوگیری کنید بالا رفتن ph باعث مرگ بیشتر گونه های با ارزش میشود همچنین مطمئن شوید یک رژیم غذایی غنی از کلسیم جز رژیم غذایی انها باشد. کلسیم برای رشد و حفظ پوسته سالم ضروری است.! استفاده از حلزون های جلبک خوار اجباری است و من برای هر 5 لیتر آب حداقل یک حلزون پیشنهاد میکنم حلزون های آب شیرین به چندین گروه اصلی و بسیاری گونه ها تقسیم میشوند که هوتن به برخی از انها اشاره میکنه.

حلزون کیلر یا قاتل Assassin Snails :

‎طرفداران اغلب این حلزون را در مخازن آب شیرین خود برای کمک به حفظ جمعیت دیگر حلزون ها و یا حذف حلزون های افت نگهداری میکنند. حلزون قاتل دائم در حال پرسه زدن در مخزن دنبال حلزون های دیگر مانند: مالزی و رامشورن و حلزون برکه است وانها را شکار میکند

حلزون اینکا طلایی یا سیب Gold Inca Snails :

‎یک نوع رایج از حلزون های آب شیرین در فروشگاه حیوان خانگی و اکواریوم فروشیها است. مخازن اینکا طلا زیبا هستند. اینکا طلا می تواند پاک کننده خوبی برای مخزن باشد. پوسته آنها زرد روشن است می توانید یک رنگ زرد طلایی به یک مخزن خود اضافه کنید به خصوص در برآبر گیاهان سبز یا یک پس زمینه سیاه و سفید اضافه کنید میدرخشد. اینکا طلا حلزون می تواند یک جلبک خوار خوب باشد. آنها همیشه در پرسه زدن هستند و بسیار علاقه مند به خوردن جلبک نرم بر روی سطوح سخت است.

رژیم غذایی

رژیم غذایی این حلزون های آب شیرین نیز مکمل قرص فیدر پایین، گلوله، تکه های ماهی و ویفر جلبک ها، و جلبک های نرم و همچنین برخی از انواع سبزیجات سبز رنگ پریده است.

برخی از بچه ها و تعدادی از جوان های اینکا طلا نیز علاقه مند به خوردن گیاهان آکواریوم هستند.

حلزون عاج یا شاخ قوچ Ivory Snails :

با پوسته سفید رنگ کرم خود، حلزون عاج نوع دیگری از حلزون آب شیرین است که می تواند به خوبی در مخزن کار و زندگی کنند. مانند اینکا طلایی حلزون عاج به تمیز کردن مخزن مواد غذایی خورده نشده. ماهی مرده یا گیاهان پوسیده و جلبک نرم در سطوح سخت علاقه مند است. حلزون عاج نیز علاقه مند می شود به خوردن مکمل های نزدیک به رژیم خود از هر نوع از جمله غذا ماهی، چیپس جلبک، قرص و حتی برخی از سبزیجات سبز و برگ دار رنگ پریده.

حلزون دریچه ژاپنی Japanese Trapdoor Snail :

یک حلزون آب شیرین جالب در دسترس این روزها ، حلزون دریچه ژاپنی است . با رنک خاص سبز مانند ، آرام، صلح جلو و غیر تهاجمی در خلق و خو، این حلزون می تواند ساعت ها وقت صرف تمیز کاری مخزن از مواد غذایی خورده نشده، باقی مانده و جلبک نرم کند. سرپوش خود را در زمان تهاجم به عنوان “درب تله” که مهر و موم دیافراگم پوسته است میبندد خود را با یه حرکت ناگهانی از خطر مخفی میکند.

حلزون رمز و راز Mystery Snails :

تیم جلبک خوار

یکی از حلزون های آب شیرین که به راحتی در دسترس در فروشگاه های حیوانات خانگی است حلزون رمز و راز است. این حلزون آب شیرین پوسته برنگ، قهوه ای رنگ در نوک و رنگ قهوای مایل به نارنجی و زرد زمینه با لکه هایی به رنگ قهوه ای یا سیاه و راه راه است پوسته ای شبیه توت فرنگی ، این حلزون پوسته منحصر به فرد و یبایی دارد. این می تواند پاک کننده خوب آکواریوم بزرگ باشد ، رژیم غذایی از غذاهای نخورده، و ماهی مرده و یا گیاهان پوسیده.

این حلزون همچنین مکمل قرص فیدر پایین، گلوله، چیپس جلبک ها و تکه های ماهی را دوست دارد. این حلزون های آب شیرین به فرار هنرمندانه بدنام هستند.برای حفظ مخازن با پوشش زیاد گیاهی بسیار مهم هستند تا حد امکان در صورتی که راهی برای خروج از مخزن وجود دارد سعی میکنند خارج گردند شانس بیاورید این حلزون را در نهایت بیرون پیدا کنید.

حلزون نریت یا توت فرنگی :

تیم جلبک خوار

یکی از محبوب ترین حلزون های آب شیرین نگه داشته شده توسط علاقمندان حلزون نریت هستند. موجود در انواع مختلف با اشکال مختلف پوسته، رنگ، بافت و الگوهای، نریت حلزون یکی از بهترین حلزون های جلبک خوار هستند. حلزون زمان زیادی صرف سفر در سراسر شیشه آکواریوم و دیگر سطوح سخت برای خوردن جلبک نرم میکند. جلبکهای نقطه ای و دیگر را سریع پاک میکند.

برخی از نریت حلزون ها وجود دارند که همچنین در حدود یک اینچ یا بیشتر در زیر سطح بستر حفاری و در تجمع جلبک ها جشن میگیرند ، همچنین حلزون نریت نیز خیلی محبوب است چرا که آنها در آکواریوم آب شیرین تکثیر نمیشوند و تانک را مورد تاخت و تاز مانند برخی از حلزون های آب شیرین دیگر قرار نمیدهند. تخم نریت حلزون ، شبیه یه ژله حبآب دار دراز سفید و بی رنگ است بر روی سطوح سخت.

حلزون برکه یا زائد ، افت Pond Snails :

تیم جلبک خوار

بیشتر از 9 گونه حلزون برکه آب شیرین است که در نهایت در مخازن به طور تصادفی دیده میشوند.

حلزون برکه می تواند از راه اتصال به گیاهان خود را به تانک شما برسانند گیاهان الوده خریداری شده از فروشگاه. گاهی اوقات، آنها حتی در آب کیسه پلاستیکی که برای حمل و نقل ماهی از فروشگاه استفاده میشود هستند. انها دیده نمیشوند و بسیار ریز هستند شما میتوانی هنگام خرید گیاه به اطراف تان