16512

تکثیر آرتمیا

تکثیر آرتمیا
تکثیر آرتمیا

میگوی آب نمک یا آرتمیا چیست؟

سخت پوستان کوچک. آرتمیا نام رایجی است که به یک حیوان آبی متعلق به سخت پوستان اشاره دارد. که توسط چندین جفت پا و همچنین پوسته سخت خارجی آنها مشخص می شود. میگوی آب نمکی که معمولاً برای تغذیه ماهی های گرمسیری پرورش یافته در آکواریوم استفاده می شود ، طول بیش از 1.30 سانتی متر ندارد .

انواع مختلفی از میگوی آب نمک وجود دارد. اما همه آنها متعلق به یک گونه واحد در یک جنس واحد ( Artemis ) در نظر گرفته می شود. معمولاً با چشمان مرکب ، ساقه دار و همچنین بدن مخروطی که از یک تنه تشکیل شده و یازده جفت پای برگ مانند به آن متصل است ، مشخص می شود.

تکثیر آرتمیا
تکثیر آرتمیا

موجودات سازگار میگوی آب نمکی با میگوی واقعی متفاوت است. در اقیانوس ها یافت نمی شود ، اما در بسیاری از آبهای جهان ، به ویژه آبهای شور داخل کشور وجود دارد. آنچه در مورد این سخت پوستان بسیار جذاب است توانایی سازگاری آسان با نوسانات شوری آب است.

میگوهای نمکی می توانند بدون مشکل در یک توده آبی زندگی کنند که سطح شوری آن بالاتر از آب دریا است. آنها همچنین تحمل زیادی برای یک محیط آبی دارند که فقط یک دهم شوری موجود در آبهای دریایی است.
طعمه آسان. دریاچه گریت سالت دارای خطوط وسیعی از باد میگوی شور است. که به طور کلی در تعداد زیادی وجود دارد. اندازه کوچک آنها باعث می شود. حیوانات بزرگتر آب به راحتی شکار شوند و همین دلیل یافتن آنها در اقیانوس ها نیست.

میگوی آب نمکی

می تواند در زیستگاه های شور داخل کشور که شکارچیان آنها زندگی نمی کنند شکوفا شود.
حامل تخمهای بسیار مقاوم. میگوی آب نمکی ماده یک کیسه بچه در بدن خود دارد. در شرایط مطلوب ، ماده تمام میگوهای جوان فعال خود را از این کیسه آزاد می کند. اما میگوهای نمکی ماده نیز ممکن است تخمهای خود را بگذارند بدون اینکه توسط اسپرم بارور شوند.

هنگامی که تخم های میگوی آب نمکی بارور می شوند. ممکن است فوراً از جوجه درآورند یا برای خشک شدن فرآیند خشک شدن ساخته شوند (تا چند سال زنده بمانند). تخم های میگوی آب نمکی قادر به تحمل شرایط سخت محیطی هستند. این کیفیت به آنها توانایی جوجه ریزی بدون مشکل در آب شور و همچنین مفید بودن آنها به عنوان غذای ماهی های گرمسیری را می دهد.

چرا میگوی آب نمک غذایی اساسی برای ماهی های گرمسیری است

رژیم غذایی متشکل از میگوی آب نمکی لارو زنده شده است تا در پرورش انواع ماهی های گرمسیری موثر باشد. دلایل مختلفی برای آب نمک کودک وجود دارد

تکثیر آرتمیا
تکثیر آرتمیا

علاوه بر آن ، میگوی آب نمکی نوزاد به راحتی قابل هضم است. آنها همچنین وقتی در یک مخزن پر از بچه ماهی گرمسیری قرار بگیرند ، توانایی زنده ماندن برای چندین ساعت را دارند. این اطمینان می دهد که ماهیان گرمسیری به طور مداوم از طریق غذا تأمین می شوند. آنها می توانند در مخزنی رشد کنند که در آن کیفیت خوب آب حفظ شده باشد. تعدادی از غذاهای تجاری ماهی به راحتی در آب حل می شوند و کیفیت آن را تحت تأثیر قرار می دهند.

نحوه ساخت هچر آرتمیا

آموزش کامل با عکس 

آنچه که به آن تخم میگوی آب نمکی گفته می شود ، در واقع کیست هایی است که هنگام خیس شدن با آب متورم می شوند. کیستها پس از حدود هجده ساعت تا یک روز در دمای 78 درجه فارنهایت شروع به تخلیه می کنند .

از آنجا که میگوی آب نمکی کودک در این مرحله دارای سیستم هضم و دفع ناقص است. بنابراین نمی توانند هیچ غذایی را دریافت و فرآوری کنند. این و اینکه بدن آنها دارای انرژی زیادی است. آنها را به عنوان غذایی برای ماهی های گرمسیری عالی می کند.

تجهیزات مورد نیاز

هچر کیست های میگو شور یک فرآیند ساده است که به شما امکان می دهد به راحتی هچر میگوی شور خود را ایجاد کنید. برای ساخت آن نیاز به تهیه تعدادی تجهیزات است. یک مخزن شیشه ای کوچک به عنوان هچر برای میگوی آب نمک کودک و مخزن شیشه ای دیگری که اندازه آن بزرگتر باشد ، مخزن رشد آنها خواهد بود.

سایر ملزومات مورد نیاز شامل یک ورق پلاستیکی سفت و بزرگ ، یک پیچ کوچک ضربه زن ساخته شده از فولاد ضد زنگ ، سنگهای هوایی برای تهیه منبع هوای اختصاصی برای دو مخزن شیشه ای ، یک کیسه بزرگ نمک دریا ، ظرفی پر از تخم مرغ میگو و یک دست چراغ قوه اگر میگوهای نمکی تا مراحل بزرگسالی رشد کنند ، می توان مخزن شیشه ای سوم را به این لیست اضافه کرد.

دکپسوله کردن آرتمیا
دکپسوله کردن آرتمیا

توضیحات :

1. هچر آرتمیا باید به دو قسمت تقسیم شود. که یک قسمت دو سوم مساحت هچر آرتمیا را اشغال می کند. برای این منظور از ورق بزرگ پلاستیکی سفت استفاده کنید. تا به عنوان تقسیم کننده عمل کند. در قسمت مرکزی تقسیم کننده پلاستیکی ، یک سوراخ ایجاد کنید که قطر آن 1 ½ اینچ است. این سوراخ جایی خواهد بود که میگوی آب نمکی کودک به راحتی از آن شنا می کند. بعد از ایجاد سوراخ ، تقسیم کننده را کنار بگذارید تا کار روی مخزن جوجه ریزی را شروع کند.

2. قسمت دو سوم مخزن و همچنین درب آن را سیاه کنید. هدف در اینجا ایجاد یک منطقه بدون نور است در حالی که هنوز اجازه عبور نور از یک سوم قسمت باقیمانده مخزن را دارد.

3با برش دادن یک دیسک پلاستیکی که به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند از روی آن عبور کند ، یک سوراخ برای تقسیم مخزن ایجاد کنید. سپس با استفاده از یک مته سوراخ های کوچکی را هم در دیسک و هم در خود تقسیم کننده ایجاد کنید. با انجام این کار می توان عملکرد دیسک را به عنوان یک سوراخ سوراخ در مخزن جوجه ریزی تأیید کرد ، که اگر به حالت قرار گرفته ، سوراخ تقسیم کننده را بپوشاند. این از ورود نور به قسمت تاریک مخزن جلوگیری می کند.

تکثیر آرتمیا

4. تقسیم کننده را درون مخزن قرار دهید ، مطمئن شوید که آن را به طور ایمن متصل کرده و به تناسب اندام خود رسیده اید.
5کل مخزن را اندازه بگیرید تا اندازه واقعی آن مشخص شود. از این شکل برای محاسبه میزان نمک دریا برای ایجاد آب شور استفاده کنید که به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند میگوهای آب نمک بچه را تخلیه کند.

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های ذکر شده در کیسه نمک دریا را دنبال کنید تا غلظت نمکی که کمی بیشتر مورد نیاز ماهی های دریایی است ، حاصل شود. از آنجا که کلر و کلرامین موجود در آب کلر برای میگوهای آب نمک کودک سمی است ، استفاده از تنها کلرهایی که کلر آنها گرفته نشده ضروری است.

6. سوراخ چشم را در موقعیت قرار دهید تا قسمت سیاه شده مخزن جوجه ریزی واقعا تاریک شود.

7در صورت سرد بودن اتاقی که مخزن جوجه ریزی برای میگوهای آب نمکی کودک در آن قرار داده شده است ، بخاطر حفظ دمای آب که بین 65 تا 70 درجه فارنهایت معلق است ، بخاری نصب کنید .

8- سنگهای هوایی را در داخل مخزن جوجه ریزی ، به ویژه در منطقه تاریک مخزن ، تنظیم کنید. پس از نصب موفقیت آمیز هواپیماهای هوایی ، آنها را روشن کنید.

9. به قسمت تاریک مخزن جوجه ریزی ، حدود یک چهارم قاشق چای خوری تخم میگوی آب نمک را بریزید. اطمینان حاصل کنید که سنگهای هوایی به خوبی کار می کنند تا تخمها روی آب شناور بمانند. مهم است که از پایین آمدن تخمها جلوگیری شود.

تکثیر آرتمیا

10درب مخزن را بگذارید تا روی آن را بپوشاند و سپس اجازه دهید تخمها در تاریکی مطلق به مدت یک روز و دوازده ساعت شناور شوند. وقتی زمان آن تمام شد. تخم های میگوی آب نمکی کودک را که معمولاً بعد از 36 ساعت تا دو روز از آنها خارج می شوند ، بررسی کنید .

11. مخزن در حال رشد را با پر کردن آب نمک آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که غلظت نمک آن با آب نمکی که در مخزن جوجه کشی استفاده می شود باشد.

12. مخزن در حال رشد را سیاه نکنید و هیچ تقسیم کننده ای در آن قرار ندهید. از آنجا که نور برای پرورش میگوی آب نمک مفید است. توصیه می شود مخزن در حال رشد در نزدیکی منبع نوری مانند پنجره قرار گیرد.

13برای اطمینان از حرکت آب درون مخزن در حال رشد ، حتماً یک سنگ هوایی نصب کنید. و اگر اتاقی که مخزن رشد در آن قرار دارد سرد است ، بخاری را راه اندازی کنید که از فرو رفتن یا افزایش دمای آب داخل مخزن از حدود 65 درجه فارنهایت به 70 درجه فارنهایت جلوگیری کند .

14 . در لحظه بیرون آمدن میگوهای نمکی از تخمهایشان ، ابتدا با خاموش کردن سنگ هوایی داخل مخزن جوجه ریزی ، تخمها مستقر شوند. به یاد داشته باشید که بعداً سنگ هوایی را دوباره روشن کنید. در لحظه نشستن تخمهای آب نمک در ته مخزن ، سوراخ سوراخ را باز کنید.

تکثیر آرتمیا

15با روشن کردن چراغ قوه و قرار دادن آن در نزدیکی قسمت غیر تیره مخزن ، میگوهای شور را به شنا در سوراخ سوراخ تشویق کنید. با انجام این کار میگوهای آب نمکی زنده به سمت نور مخزن منتقل می شوند در حالی که میگوهای نمکی مرده و همچنین تخمها و پوسته های نابارور شده را در منطقه تاریک نگه می دارند.

16 . میگوهای نمکی زنده را با احتیاط سیفون بردارید. آنها را به یک شبکه منتقل کنید. و سپس در مخزن در حال رشد قرار دهید (برخی از میگوهای آب نمکی زنده را می توان کنار گذاشت تا به عنوان خوراک ماهی های گرمسیری استفاده شود.).

17 . از بین بردن هر گونه تخم مرغ ، پوسته و میگوهای نمکی مرده از قسمت تاریک مخزن جوجه ریزی مهم است. برای ادامه فعالیت جوجه ریزی میگوی آب نمکی ، هر بار که مخزن تمیز می شود ، باید چند تخم مرغ جدید اضافه شود.

چه مدت طول می کشد تا تخم های میگوی شور را تخم بزنید

تخم های میگوی آب نمک معمولاً 24 ساعت طول می کشد. تا در دمای 80 درجه فارنهایت تا 82 درجه فارنهایت انجام شود . از پایین آمدن این دما نباید اجتناب شود. در غیر این صورت ، این مدت طولانی تر خواهد بود. همچنین مهم نیست که از دمای 86 درجه فارنهایت فراتر بروید. در غیر این صورت می تواند به میگوهای جوان نمکی آسیب برساند.

آموزش هچ کردن آرتمیا

نحوه تغذیه میگوی آب نمک

علاوه بر استفاده از میگوی آب نمک (در مرحله نوزادی) برای تغذیه ماهی های گرمسیری ، آنها می توانند در صورت تغذیه مناسب تا بزرگسالی نیز رشد کنند. زیرا سیستم هضم میگوی آب نمکی در 24 ساعت اول هنوز کاملاً تکامل نیافته استدر طول آن ، هنوز هیچ تغذیه ای لازم نیست.

میگوهای نمکی در حال رشد به راحتی تغذیه می شوند. زیرا هنگام غذا خوردن آنها دست و پا گیر نیستند. تقریباً می توان هر نوع ماده غذایی مانند آب پنیر ، مخمر ، غذای لارو تجاری ، پودر سویا ، آرد گندم ، پولکی و حتی زرده تخم مرغ را به آنها داد.

آنچه مهم است این است که غذای مورد استفاده در تغذیه آنها به راحتی توسط میگوهای نمکی قابل هضم است اما به راحتی در آب حل نمی شود. به همین دلیل شیرخشک گزینه ای مناسب نیست. همچنین باید از تغذیه زیاد میگوی آب نمک خودداری کرد زیرا این کار می تواند به کیفیت آب مخزن در حال رشد آسیب برساند.

نحوه تغذیه میگوی آب نمک به نوزاد های ماهی

بسیاری از ماهیان گرمسیری جوان فقط در صورت حرکت آن غذا آنها را می خورند. به محض بیرون آمدن میگوهای آب نمکی ، با جدا کردن پمپ از فرآیند هوادهی در داخل مخزن را متوقف کنید. اجازه دهید بلافاصله میگوهای آب نمک بچه جا بیفتد. آنها را سیفون خارج کرده ، در یک تور قرار دهید و سپس آنها را مستقیماً به نوزاد گرمسیری کودک بدهید. ماهی را با ریختن در مخزن خود.

نحوه تغذیه میگوی آب نمک برای تکثیر ماهی گرمسیری

تکثیر آرتمیا

نکته ای که هنگام تغذیه ماهی گرمسیری رشد کرده باید به خاطر داشته باشید. این است که میگوهای آب نمکی باید قبل از استفاده شسته شوند. آنها را زیر آب شیر قرار دهید و سپس آنها را در یک ظرف پر از آب گرفته شده از مخزن ماهی گرمسیری قرار دهید. انجام این کار به تمیز شدن آرتمیا ها و همچنین جلوگیری از هرگونه مشکل در تغییر اسیدیته کمک می کند. مشابه تغذیه بچه ماهی گرمسیری ، باید از قوانینی پیروی نکنید که ماهی گرمسیری رشد نکرده است.