16512

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

نمایش رفتارهای طبیعی

از جمله رفتارهایی که یک طرح ریزی دقیق با بهترین نوع گیاهان آکواریومی می تواند تشویق کند. تکثیر ، تخم ریزی و تکثیر موفق بچه ماهی است. در واقع ، اغلب می توان با برنامه ریزی مناسب در آکواریوم پلنت. از انتقال والدین به مخازن تخمگذار و قرنطینه کردن تخم و لارو ها به منظور تکثیر جلوگیری کرد. در حالی که محیطهای پرورش بچه ماهی می تواند برای بسیاری از گونه های ماهی کاملاً متفاوت باشد. برخی از دستورالعمل های گسترده آبزیابی می تواند برای چندین دسته ماهی که معمولاً نگهداری می شوند مفید باشد.

تخم ریزی و تکثیر بچه های سالم

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

در این مقاله چند ایده برای راه اندازی یک آکواریوم پلنت شده که محیطی دلگرم کننده برای تخم ریزی و تکثیر بچه های سالم فراهم می کند. بیان خواهم کرد. یک مخزن پلنت شده نیز می تواند یک مخزن پرورش مولد باشد!

از آنجا که ماهی می تواند طیف وسیعی از نیازها را در مورد تولید مثل داشته باشد. من بر طیف محدودی از گروه های ماهی تمرکز می کنم که اغلب در آکواریوم های پلنت شده نگهداری می شوند. توجه داشته باشید که هر گونه در این گروههای وسیع نیازهای خاصی برای تکثیر ، تخم ریزی و تکثیر ماهی دارد. بنابراین توصیه می شود قبل از انتخاب گیاه و چیدمان مخزن خود ، نیازهای خاص آنها را به طور دقیق بررسی کنید.

مناسب دکوراسیون پلنت 

میگو ها

آنها به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند با میگوی دیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند. برخی از آنها نیز ممکن است در یک مخزن نگهداری شوند. ممکن است سایر تکثیر دهندگان تجربیات متفاوتی در مورد گونه های میگو داشته باشند. اما در تجربه خود من میگوی ردچری در چرخاندن تخم ، از بین بردن قارچ و خوردن تخم های مرده و لقاح یافته مفید است.

تاکتیک دیگری که در مورد همه مخازن تکثیر پلنت می شود این است که مخزن کم تهیه کرده و از مناطق مختلف تخمریزی بیش از حد استفاده کنید. و از مسدود شدن خطوط دید بین مکانهای تخمگذار امیدوار کننده جلوگیری کنید. این امر به کاهش استرس و رقابت برای محل های تخم ریزی کمک می کند. به ایجاد حس انزوا و امن برای جفت ها برای تخم ریزی یا نگه داری بچه کمک می کند. باز هم ، دانستن الزامات خاص گونه های مورد نظر ، مشاهده رفتار ماهی و اصلاح ساختار در صورت لزوم به علاقمندان بیشترین شانس موفقیت را در توسعه یک آکواریوم پلنت شده برای پرورش طولانی مدت و پرورش لارو ماهی خواهد داد.

انواع گیاهان آکواریومی برای تخم ریزی

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

زبرا و همچنین رازبورا ها هستند که تخم ریزی آنها سخت ترین است. این گونه ها عموماً با ماده ای که تعداد زیادی تخمک را پراکنده می کند یا روی سطحی نرم قرار می گیرد. تکثیر می شوند و نرها به دنبال او می روند و آنها را با میل بارور می کنند.

عموماً والدین پس از این عمل حس مراقبت کمی از خود نشان می دهند. تخم ها به سادگی در پایه فرو می روند (در صورت پراکنده شدن) و طی چند روز آینده تا زمان خروج بچه ماهی کوچک رشد می کنند. این بچه ماهی ها معمولاً شنای آزاد ندارند. اگرچه ممکن است هنگام آشفتگی تکان بخورند. تا چند روز بعد که شروع به جستجوی غذاهای اولیه می کنند. معمولاً اینفوزوریا ، که به پلانکتون آب شیرین نیز معروف است. مانند جلبک ها ، تک یاخته ها و حیوانات چند سلولی میکروسکوپی.

مناطق متراکم پلنت شده

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

مناطق تخمریزی برای این ماهی ها باید آرام ، تاریک و خصوصی باشد. نه این که در فضای باز یا سایر ماهی ها به آنجا رفت و آمد کنند. مناطق متراکم کاشته شده با انواع گیاهان آکواریومی بلند و دارای برگهای ریز عالی برای این امر بسیار عالی هستند. زیرا بخشهای سایه دار بزرگ با نواحی پوشیده از چشم دیگر ماهیان و بسیاری از نقاط ورود و خروج آسان ایجاد می کنند.

آزار و اذیت : این فعالیتها می تواند در مناطق کاشته شده بدون ایجاد صدمه به ماهی اتفاق بیفتد. پیچ و خم بسیاری از ساقه ها و برگها می تواند به یک ماده تعقیب شده کمک کند تا از سوء استفاده نرها جلوگیری کرده یا از آن فرار کند. آنها همچنین می توانند پنهان شدن و بهبودی بعد از فشار یک تخم ریزی موفق را برای ماده آسان کنند.

اکثر آکواریوم داران دریافته اند که یک مخزن کاشته شده با بیش از دو سوم یا سه چهارم سطح بستر که توسط گیاهان پوشانده شده است. با ضخامت های عمیق از گیاهان مختلف با برگهای ریز در پایه های متراکم ، از جمله گونه های بلند برای ایجاد مناطق سایه دار ، مناسب است.

تفاوت آکواریوم پلنت و معمولی

ماهیان بالغ گرسنه

ماهیان بالغ گرسنه عادت دارند تخم ها را بخورند و در صورت پیدا کردن آنها لارو ها را نیز . بنابراین ، یک آکواریوم برای پراکنده کننده های تخم به یک منطقه مخفی و توسعه مناسب برای فرزندان جوان نیاز دارد. بستری از سنگریزه های متوسط ​​یا یک حصیر وسیع از پوشش گیاهی متراکم ، مانند خزه ، گیاهان بوته ای شکل یا گیاهان فرش ، به تخم ها اجازه می دهد در شکاف ها فرو رفته و از ماهیان بالغ گرسنه دور شوند. به عنوان یک امتیاز ، تاریکی این مناطق نیز احتمالاً مانع از رشد قارچ می شود.

پس از جوجه کشی ، لارو ها می تواند با خیال راحت در بین شن های سنگی یا پایه های گیاهی تیره و متراکم رشد کند تا زمانی که آزادانه شنا کنند. مزیت دیگر این مناطق این است که آنها در این روزهای اولیه میزبان انفوزوریا و بیوفیلم فراوان به عنوان اولین غذاهایی هستند که برای بزرگ شدن بچه های کوچک عالیست.

پنهان شدن ماهی ها

پوشش متراکم و متنوع به پنهان کردن ماهی های تازه متولد شده از بزرگسالان شکارچی کمک می کند تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند و به بقیه گله بپیوندند. خوشبختانه بسیاری از بچه های تخم معمولی ظرف چند روز شنا رایگان می کنند. بنابراین با مخفیگاه ها و پوشش های قابل توجه-و بزرگسالان خوب تغذیه شده-این احتمال وجود دارد. که بسیاری زنده بمانند و بیش از اندازه میان وعده رشد کنند.

انواع گیاهان آکواریومی برای زنده زا ها

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

اندلر ، پلاتی ، دم شمشیری و مولی. این ماهی ها از ساده ترین ماهیان برای تکثیر هستند. می توانند به تعداد چشمگیری تولید مثل کنند. با این اوصاف ، والدین گاهی اوقات بچه های خود را می خورند. بنابراین نوزادان بیشتری با پوشش گیاهی خوب برای زنده ماندن نیاز دارند. بزرگسالان نیز تشویق می شوند که بیشتر با پوشش زیاد ، متراکم و نرم پرورش داده شوند و ماده ها بهبود یافته می توانند از نرهایی که پیگیر هستند ، پناه ببرند.

برای تکثیر موفقیت آمیز بسیاری از حشرات زنده . طرح بندی مشابه طرح تخم پراکندگی بسیار خوب عمل می کند. با این حال ، طرح پلنت می تواند تا حدودی انعطاف پذیرتر باشد. زیرا بچه ماهی در حال حاضر فعال ، شنا آزاد و در یافتن پوشش کاملاً ماهر است.

دلایل مرگ گوپی

انواع گیاهان آکواریومی برای ماهیان آنجل و دیسکس

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

یک گروه بسیار گسترده هستند و بسیاری از سیچلیدهای بزرگ برای آکواریوم های پلنت بسیار مخرب هستند. با این حال ، حداقل دو نوع آنجل و دیسکس با گیاهان بسیار سازگار هستند. هر دو با توجه به شکل بدن صاف و حرکات آهسته و ظریف ، مناسب آبشارهای شکننده پلنت هستند. هر دو لایه تخم مرغی هستند که اگرچه والدین محافظت کننده هستند. به ندرت به گیاهان آسیب می رسانند زیرا از بچه ها محافظت می کنند.

سطوح مناسب را برای تخم گذاری

به نظر می رسد رفتارهای تخمریزی را تشویق کرده و سطوح مناسبی را برای تخم گذاری روی آنها فراهم می کند. هر دو ماهی ماده و نر یک سطح صاف برای آماده سازی و تخم گذاری روی آن انتخاب می کنند. ماهی های آنجل به طور کلی برگهای بزرگ گیاهان مشترک با آبهای بومی خود مانند اچینودوروس را ترجیح می دهند. اما همچنین ممکن است بر روی هر سطح صاف ، مورب یا عمودی مانند بخاری یا تکه تخته سنگ قرار بگیرند. دیسکس اغلب سنگهای مسطح ، چوب یا سایر مصالح سخت را انتخاب می کند. که می تواند در طرح آنها قرار گیرد.

آنجل و دیسکس

هم آنجل و هم دیسکس معمولاً چند تخم ریزی برای تبدیل شدن به والدین خوب انجام می دهند. اما حتی با انجام برخی تمرین ها ، افراد ممکن است هنوز هم بچه های خود را در شنای آزاد بخورند. پوشش متراکم مانند آنچه برای ماهیان باردار پیشنهاد می شود. در کنار مناطق داخلی و محل های تخم ریزی پلنت می شود و بهترین دفاع از آبزیان است. اگر ماهیان جوان در آکواریوم تخمگذار رها باشند تا رشد کنند. گیاهان ساقه بلند و ضخامت های بسیار بزرگ برای پوشش مناسب هستند.

انواع گیاهان آکواریومی برای تکثیر

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان

در اینجا لیستی از گیاهان مفید آکواریوم برای ایجاد سرپناه برای بچه ها و فراهم میکنند زمینه های خوب برای تغذیه اینفوزوریا آمده است :

Hygrophila spp. (به عنوان مثال ، H. polysperma ، H. difformis)
Ludwigia spp.
Egeria densa (anacharis)
Bacopa spp. (به عنوان مثال ، B. monnieri ، B. caroliniana)
Ceratopteris thalictroides (اسپریت آب یا سرخس توری)
Ceratophyllum demersum (hornwort)
Azolla spp. (سرخس آب شناور)
Lemna minor (duckweed)
Riccia fluitans (crystalwort)
Utricularia gibba (bladderwort)
Hydrocotyle spp.
Limnobium laevigatum (frogbit)
Pistia stratiotes (کاهو آب)
Taxiphyllum barbieri (خزه جاوا)

سیکلید های کوتوله آمریکای جنوبی

سیکلید های کوتوله آمریکای جنوبی : مانند apistos نیز ماهی های فوق العاده ای برای مخازن پلنت هستند. این گونه ها مراقبت والدین را نشان می دهند. اما عموماً ترجیح می دهند در غارها ، زیر چوب دریفت یا سنگ کاری ، یا در مخفیگاه های دیگر تخم ریزی کرده و تکثیر دهند.

اطمینان حاصل کنید که بسیاری از موارد سخت افزاری را در هر طرح و همچنین پوشش گیاهی اطراف یا چسبیده قرار دهید تا به ماهی ها در استفاده از سایت احساس امنیت کنید. هنگامی که غاری انتخاب و آماده می شود. آنها روی سقف آن تخم می گذارند. ماده معمولاً در کنار تخمها باقی می ماند در حالی که نر از ناحیه اطراف محل تخمگذاری محافظت می کند.

گیاهان آکواریومی

ماده ها همچنین نوزادان را در جستجوی غذا همراهی می کنند. از انواع کم رشد گیاهان آکواریومی برای علوفه در بین آنها استقبال می کنند. گیاهان محکمی که مادران و بچه های لارو می توانند به آن وارد شوند و از آن خارج شوند بسیار مفید هستند. اپی فیت ها ، دخمه ها ، اچینودوروس و ضخیم های گیاهان ساقه مقاوم همگی برای محافظت از بچه ها در خارج شدن زود هنگام بسیار خوب عمل می کنند. و مزارع متراکم نیز شکارگاه های بسیار خوبی برای تکثیر ماهیان کوچک است.

تمرین و زمان

در حالی که تکثیر هر گونه ماهی به تجربه ، تمرین و زمان نیاز دارد. پیشنهادات کلی گیاه و طرح ارائه شده در اینجا باید شروع خوبی برای راه اندازی یک آکواریوم کاربردی و زیبا باشد. از آنجا که گیاهان یک ویژگی بومی بسیاری از زیستگاه های این گونه ها هستند. در ایجاد یک محیط طبیعی بسیار مفید هستند که رفتارهای پرورش را تشویق می کند. از نوزادان محافظت می کند و به عنوان محلی برای رشد اولین غذاهای طبیعی رایگان برای بچه ها مفید است.

تشویق ماهیان به تکثیر با گیاهان :

با کمی آزمایش و خطا و کمی شانس ، می توانید محیطی سرسبز برای تکثیر نسل ماهیان زرق و برق دار ایجاد کنید. باغبانی آبزیان مبارک!