16512

تانک قرنطینه

تانک قرنطینه : در حالی که یک تانک قرنطینه ممکن است در طول زمان بیماری ماهی به یک مخزن بیمارستانی تبدیل شود ، یک مخزن بیمارستانی به منظور درمان ماهی ها برای بیماری یا سایر آسیب های فیزیولوژیکی استفاده می شود.

یک تانک قرنطینه در درجه اول برای سازگاری ماهیان جدید با شرایط آب مورد استفاده در مخزن اصلی یا مخزن مقصد مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مشابه ، ماهیان آنها را در دوران عادت خود برای علائم استرس یا بیماری مشاهده می کنند.

علاوه بر این ، یک تانک قرنطینه می تواند هم برای گیاهان آبزی و هم برای ماهیان استفاده شود. اگرچه مدت زمان قرنطینه بین ماهی و گیاهان برای گیاهان از چند ساعت به بعد برای گیاهان می تواند برای ماهی ها تا 40 روز طول بکشد. باید اشاره کنم که ماهی ها و گیاهان جدید نباید همزمان در یک کشتی در قرنطینه شوند.

مهمترین نکته ای که هنگام استفاده از مخزن بیمارستان یا قرنطینه باید به آن توجه داشته باشید این است که ماهی خود را بشناسید ، مواد شیمیایی خود را بشناسید و آب خود را بشناسید.

تانک قرنطینه :

صحبت درباره مدیریت و نگهداری مخزن بیمارستان بدون درج اطلاعات جانبی و ملاحظات دیگر کمی دشوار است.

تانک قرنطینه

برخی از این موارد عبارتند از:

 • اندازه مخزن مورد نیاز است.
 • نوع ماهی برای تانک راه اندازی شد.
 • فیلتر
 • پارامترهای آب
 • ویژگی های دارویی
 • منابع شخصی و تخصیص زمان.

اندازه مخزن مورد نیاز  تا حد زیادی با نوع و اندازه ماهی که قرار است تحت درمان قرار گیرد تنظیم می شود. بدیهی است که یک ماهی 10 اینچی در یک مخزن 10 گالنی خوب نخواهد بود. راه اندازی مخزن  تقریباً مستقیم است. یک مخزن بدون بستر در واقع تنها چیزی است که در زیر آب مورد نیاز است. این امر می تواند تا حدی امنیت ماهی را در یک محیط عجیب و جدید ایجاد کند. در صورتی که نور کافی برای مشاهده ماهی شما وجود داشته باشد نیازی به روشنایی بالای مخزن نیست. در غیر این صورت ، باید از یک چراغ کوچک (ترجیحاً فلورسنت) استفاده شود.

فیلتراسیون

یک فیلتر قدرت پایین با مدیا تنها چیزی است که لازم است. از آنجا که احتمالاً داروها تجویز می شوند ، رسانه های زیستی را بی فایده می کنند. تغییرات 100٪ آب باید حداقل یک بار در روز انجام شود. گاهی بیشتر.

ایا میخواهید در مورد فیلتراسیون آکواریوم بیشتر بدانید ؟ این مقاله را مطالعه کنید

پارامترهای آب

آب لوله کشی باید دپو شده باشد. برخلاف پارامترهای تانک قرنطینه ، که در زیر مورد بحث قرار می گیرد ، آب شیرین بدون کلر پیشنهاد می شود و در دمای مطلوب نگهداری می شود. باز هم ، به خاطر داشته باشید که مدیریت مخزن بیمارستان نیاز به 100٪ تغییر آب یک یا چند بار در روز دارد.

 سپس باید سختی و pH را طوری تنظیم کرد که با آبی که ماهی از آن منتقل می شود مطابقت داشته باشد. پارامترهای آب بر داروهای خاصی تأثیر می گذارد. به زودی چند نمونه را فهرست می کنم.

ویژگی های دارویی

در ارتباط با پارامترهای آب شما بر اثربخشی دارو تأثیر می گذارد. (گراتزک ، جان بی. ، DR ، دانشگاه جورجیا ، دامپزشکی ) ، “pH آب در طول درمان نیز ممکن است در جذب آنتی بیوتیک از اهمیت عملی برخوردار باشد.”

“بسته به ترکیب شیمیایی مولکول آنتی بیوتیک ، در pH بالا یا پایین تجزیه می شود (یونیزه می شود) و در این شکل کمتر جذب ماهی می شود.” به عنوان مثال ، یک مولکول طبیعی اسیدی مانند نالادیکسیک اسید بدون ید باقی می ماند ، آب کمی اسیدی است و اگر pH به کمتر از 7 تنظیم شود ، جذب حداکثر انتظار می رود.

“سختی آب همچنین ممکن است بر جذب آنتی بیوتیک ها تأثیر بگذارد.” به عنوان مثال ، یون های کلسیم در آب سخت به تتراسایکلین ها متصل می شوند و در نتیجه باعث خرابی یا جذب آنتی بیوتیک می شوند. ” راه حل های این مشکل شامل افزایش دوز یا نرم کردن آب است. “

ایا میخواهید در مورد PH آکواریوم بیشتر بدانید ؟ این مقاله را مطالعه کنید

منابع شخصی و تخصیص زمان

مخازن بیمارستان باید “مدیریت خرد” شوند. شخص باید بتواند زمان اضافی مربوط به مدیریت آن را اختصاص دهد.

از آنجایی که اکثر آنتی بیوتیک ها در مدت زمان نسبتاً کوتاهی توسط ماهی ها جذب می شوند ، 100٪ آب باید به دفعات دو بار ، اما حداقل هر روز در طول درمان تغییر یابد. درمانها باید چند روز پس از از بین رفتن علائم و بازگشت ماهی به حالت عادی ادامه یابد.

تانک قرنطینه :

تانک قرنطینه یک آکواریوم است که یک دوره انزوا را برای خطر آلودگی که ممکن است به مخزن اصلی سرایت کند ، تحمیل می کند. در یک تانک قرنطینه ای ، ماهی ها مجاز به سازگاری و یا بهبود استرس ناشی از حمل و نقل هستند.

مدیریت تانک قرنطینه کار دشواری نیست و تنها با منابع شخصی شما و زمان اختصاص داده شده برای سازگاری ماهی یا گیاهان شما محدود می شود. من حدس می زنم که جمع بندی به این آسانی ها نیست ، بنابراین من ایده هایی را برای راه اندازی و مدیریت یک تانک قرنطینه برای شما در نظر می گیرم:

تانک قرنطینه
 • اندازه مخزن مورد نیاز است
 • نوع ماهی جدا شده/سازگار
 • برپایی
 • فیلتر
 • پارامترهای آب
 • منابع شخصی و تخصیص زمان

اندازه مخزن مورد نیاز :

به طور کلی ٪25 اندازه مخزن مقصد است. این نیز ممکن است مجبور به جبران شود تا اندازه ، نوع ماهی و/یا میزان ماهی هایی که در قرنطینه قرار می گیرند را در خود جای دهد.

نوع ماهی :  باید از گونه های منطقی و کاربردی باشد که ماهی آکواریومی محسوب می شود. به عبارت دیگر ، یکی که احتمالاً توسط علاقه مندان نگهداری می شود و به طور معقول برای فروش یا تجارت در دسترس است.

راه اندازی :  اگر آب مخزن اصلی خود را به خوبی نگهداری می کنید ، من شخصاً دلیلی نمی بینم که حداقل 50 درصد تانک قرنطینه شما را از مخزن اصلی خود پر نکنید. آب شیر را بدون کلر بریزید و تا دمای مخزن اصلی خود گرم کنید.

یک لایه از ماسه خنثی را می توان در قسمت زیرین قرار داد تا ماهی چشم انداز خود را از دست ندهد. گیاهانی که نیازی به ریشه ندارند نیز می توانند در مخزن قرار گیرند.

فیلتر :

یک موضوع از قبل برنامه ریزی شده است. مدیا های بیولوژیکی باید قبلاً برای قرار دادن در فیلتر بزرگ یا فیلتر سطلی آماده شده باشند. استفاده از فیلتر زیر شن برای مخازن قرنطینه به دلیل احتمال تبدیل شدن آن به مخزن بیمارستانی در طول عادت توصیه نمی شود.

پارامترهای آب :

توصیه های اینجا مرا با بسیاری از افراد با مشکل مواجه می کند.
از آنجا که شما ماهی را به شرایط آب مخزن اصلی خود عادت می دهید ، در واقع ، کاری که همزمان انجام می دهید این است که ماهی را با محیط اطراف “تنظیم” کنید تا ماهی نیز جابجا شود.

همانطور که پارامترهای آب را در مخزن اصلی خود نظارت می کنید ، باید شرایط فعلی تانک قرنطینه را نیز زیر نظر داشته باشید. قبل و بعد از تعویض آب در مخزن اصلی بررسی کنید ، سپس شرایط تانک قرنطینه را مطابق آن افزایش یا کاهش دهید.

“تنظیمات” آب را می توان با محصولات تهویه آب مانند بافرها و تنظیم کننده های pH انجام داد. این کوتاه مدت است ، بنابراین هیچ ضرر بزرگی برای آن وارد نخواهد شد. باشه فقط گفتم..لول استفاده از افزودنی های شیمیایی برای تعویض آب تانک قرنطینه مناسب نیست.

منابع شخصی و تخصیص زمان :

دوباره به قدرت ، مجوز ، نیاز و خواسته شما بستگی دارد. مخازن قرنطینه مانند مخازن بیمارستان نیازی به مدیریت خرد ندارند ، اما نیاز به تعهد زمان و نظم شما دارند. این رشته این است که با معرفی ماهی خود به زودی تفنگ را پرتاب نکنید. این که چقدر زود واقعاً بستگی به وضعیت اصلی ماهی دارد.