16512

بیماری های فلاور هورن و روشهای درمانی

شایع ترین بیماری هایی که ماهی فلاور از آن رنج می برد ، Hole In The Head (HITH) ، ICH (بیماری لکه سفید) ، پوسیدگی دم و باله (بیماری Columnaris) ، بیماری چشم ابری ، نفخ شکم یا افتادگی ، بیماری کیسه هوا ، انگلی داخلی است و انسداد و سپتی سمی.

Flowerhorn اولین بار در مالزی و سپس در تایلند و تایوان در سال 1993 تولید شد. این ماهی ها در میان ماهیگیران آسیایی بسیار محبوب شدند. این ماهی ها همچنین توسط نگهدارندگان ماهی آمریکایی در ایالات متحده و همچنین در اروپا نگهداری می شوند ، اما در استرالیا ممنوع هستند. طول عمر فلاورهورن حدود 10 سال تا 12 سال است. ماهی های Flowerhorn به دمای آب 80 درجه فارنهایت تا 85 درجه فارنهایت نیاز دارند. فلاورهورن ماهی بزرگی است ، بنابراین برای یک Flowerhorn نر به مخزنی با حداقل 55 گالن نیاز دارد ، بسته به اندازه آن.

این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد برخی از رایج ترین بیماری ها و روش های درمانی Flowerhorn اطلاعات کسب کنید.

شما همیشه باید پارامتر مناسب آب ، یک آکواریوم برای ماهی های Flowerhorn درست کنید و محیط مخزن مناسب ، کلید سالم ماهی های Flowerhorn است.

پیشگیری از بیماری Flowerhorn

فلاور هورن و ماهی های دیگر نیز مانند انسان هستند. آنها همچنین بیمار می شوند و به بیماری مبتلا می شوند. و برای درمان این بیماری ها باید از ماهی خود مراقبت کنید. معمولاً مردم فکر می کنند مراقبت از ماهی فقط تغذیه آنها با ماهی 2 تا 3 بار در روز است ، اما این کافی نیست. مراقبت همچنین شامل حفظ کیفیت آب است. همچنین به اندازه تغذیه روزانه آنها مهم است. ماهی ها نیز احساسی شبیه انسان دارند. شما باید مثل یک انسان از آنها مراقبت کنید.

مهمترین نکته در مورد نگهداری ماهی فلاور هورن توجه به علامت متمایز بیماری ها است. نگهدارنده ماهی باید هنگام تغذیه  آن را با دقت مشاهده کند. مشاهدات این نکته را به ما می گوید که Flowerhorn بیمار است یا از رفتارهای عجیب و غریب و همچنین از زبان بدنش بیماری هایی دارد. هنگامی که رفتار عجیبی را دیدیم ، باید بیماری را در Flowerhorn شناسایی کرده و با احتیاط درمان کنیم.

اکنون که بیماری ها و روش های درمانی را فهمیدید ، اگر می خواهید از بیماری Flowerhorn خود جلوگیری کرده و آنها را سالم نگه دارید ، فقط باید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

پارامترهای آب Flowerhorn

پارامترهای آب به شناسایی خصوصیات مناسب آب برای گونه های خاص کمک می کند که کیفیت آب را حفظ می کند. به ویژه برای یک محیط آکواریوم ، پارامترهای آب نقش مهمی دارند زیرا از رفاه ماهی و سایر گونه های درون مخزن تسکین می دهد. پارامترهای معمول آب اندازه گیری شده شامل سطح pH ، دما ، سختی ، سطح آمونیاک ، سطح نیتریت و غیره است. شما باید بتوانید شرایط مناسب آب را برای Flowerhorn خود مدیریت کنید.

دمای آب Flowerhorn

برای ایجاد یک محیط آب مناسب برای ماهی فلاور هورن ، شما باید درجه حرارت آب مطلوب را فراهم کنید. دمای موردنیاز فلاور هورن مانند سایر ماهی های گرمسیری است.

Flowerhorn در دمای بین 75 درجه فارنهایت تا 82 درجه فارنهایت به خوبی رشد می کند. با این حال ، ما به شما توصیه می کنیم دما را بین 80 درجه فارنهایت تا 85 درجه فارنهایت حفظ کنید. 80-85 درجه فارنهایت بهترین دما برای سالم نگه داشتن Flowerhorn شما است.

به همین ترتیب ، بخاری و دماسنج آکواریومی را برای کنترل درجه حرارت آکواریوم خود نگه دارید. در اینجا بهترین گزینه های من است که از آنها در آکواریوم های خود استفاده می کنم.

سطح pH آب

شما باید بتوانید سطح pH آب محل زندگی فلاور هورن را حفظ کنید. ما به شما توصیه می کنیم سطح pH آب را از 6.0 تا 6.6 حفظ کنید .

برای کنترل pH آب آکواریوم می توانید از تستر دیجیتال pH استفاده کنید. تغییر شدید در سطح pH می تواند برای Flowerhorn مضر باشد. اگر واقعاً می خواهید Flowerhorn خود را سالم نگه دارید ، باید سطح pH آب را به طور دوره ای بررسی کنید.

سطح سختی

سختی قلیایی بودن آب را اندازه می گیرد. در مورد flowerhorn، قلیایی باید در محدوده از 6 باشد درجه تا 20 درجه سانتی DGH.

سایر پارامترها

به همین ترتیب ، شما باید آمونیاک موجود در آب را 0 نگه دارید و نیترات نیز باید 0 در آبی باشد که می خواهید گل خود را نگه دارید. برای این کار از تستر آمونیاک ، تستر نیتریت و تستر نیترات استفاده کنید . روش دیگر ، آنچه شما می توانید انجام دهید این است که ، شما می توانید یک کیت تست اصلی خریداری کنید که دارای چندین کیت تست آب دیگر در داخل بسته باشد.

تصفیه

Flowerhorn به مقدار کافی اکسیژن در مخزن نیاز دارد. بنابراین ، برای گردش آب به فرآیند فیلتراسیون مناسب روی مخزن خود احتیاج دارید. سیستم فیلتراسیون همچنین به آلاینده هایی مانند آمونیاک و نیترات موجود در آکواریوم کمک می کند. روند فیلتراسیون به چرخه نیتروژن آکواریوم کمک می کند.

سیستم های فیلتراسیون و روش های فیلتراسیون مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. با این حال ، برای فیلتر کردن یک آکواریوم بزرگتر ، بهترین روش استفاده از فیلتر مخزن است. فیلتر داخلی یک فیلتر آکواریوم که با استفاده از تیغه است و شامل انواع مختلفی از فیلتراسیون مدیا در آن است. با این حال ، اگر فضای کافی در کابینت آکواریوم خود ندارید ، توصیه می کنم از فیلترهای سطلی خارجی استفاده کنید. فیلتر سطلی یک جایگزین عالی برای فیلتر داخلی آکواریوم است.

Flowerhorn Head در حال کوچک شدن است

اکنون ، دلایل زیادی وجود دارد که چرا سر فلاور هورن شما کوچک می شود. برخی از دلایل ممکن است استرس ، ICH ، افت کیفیت آب ، داشتن مقدار زیادی کلر در آب مخزن ، هگزامیتا و غیره باشد.

با رعایت منظم برنامه تغییرات آب می توانید از این امر جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید که مقدار کلر موجود در آب را بررسی کنید. علاوه بر این ، می توانید به شاخه های گل داروهای لازم و رژیم غذایی بدهید. با این حال ، هرگز به آنها بیش از حد غذا ندهید زیرا شاخه های گل می توانند به اندازه اجازه ما غذا بخورند.

غذاهای سالم حاوی سطح بالایی از پروتئین ها برای رشد سر آنها بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که سلامت ماهی در درجه اولویت قرار دارد و آب مخزن تمیز است. حدود 30٪ از تغییرات آب در هر هفته لازم است. علاوه بر این ، به پارامترهای آب نیز توجه کنید زیرا نوسانات آنها می تواند باعث ایجاد تنش در شاخه های گل شود.

پیشگیری بهتر از درمان است

حال ، اگر قرار است در منطقه ای متفاوت از زیستگاه روزمره سفر کنیم ، اقدامات احتیاطی را انجام می دهیم تا بیمار نشویم. همان مفهوم ماهی که در تانک خود دارید.

شما باید روزانه پارامترهای آب را حفظ کنید و علائم واضح بیماری را که ماهی شما رنج می برد بررسی کنید. حفظ پارامترهای آب و انجام مرتب تغییرات آب برای ماهی شما ضروری است. این مفید است زیرا ماهی های خاص دارای طیف خاصی از پارامترها هستند که می توانند تحمل کنند. اگر آب از کیفیت بالایی برخوردار نباشد ، می تواند سمومی مانند آمونیاک ایجاد کند که منجر به بسیاری از بیماری ها در ماهی می شود ، حتی منجر به مرگ آنها می شود.

نتیجه

از این رو ، از این مقاله ، امیدوارم که شما به خوبی از بیماری های مختلفی که ممکن است در گلهای شاخ شما رخ دهد آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که به موقع به این بیماری ها مبتلا شده اید و آنها را با دقت درمان کنید. به یاد داشته باشید که بیماری های فلاور هورن شایع است و اگر آن را درک کنید ، درمان آن نیز آسان است.