16512

بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین

مراقبت از اکثر گونه هایی که در اینجا به آنها توجه می کنیم ، زیبایی و رنگ را به خانه شما می بخشد و تماشای آنها بسیار آرامش بخش است.

نگهداری ماهیان آب شیرین نیز دارای مزایای سلامتی بسیاری است ، مانند کاهش استرس و کاهش فشار خون و ضربان قلب.

تترا نئون

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی تترا نئون

تترا نئون ها گونه های کوچکی هستند که به راحتی می توان از آنها مراقبت کرد. این گونه محبوب آکواریوم اغلب یکی از اولین ماهی هایی است که یک آکواریوم مبتدی می خرید.

طول تتراها به حدود 2.2 سانتیمتر می رسد و دوست دارد به صورت گروهی نگهداری شود. آنها به دلیل خلق و خوی آرام خود یک انتخاب عالی برای آکواریوم های کوچک جامعه هستند.

تترا های نئون دارای رنگهای روشن هستند و دارای نوار افقی آبی رنگ آبی در سراسر بدن خود هستند (بنابراین آنها در زیستگاه طبیعی آبهای تیره برای یکدیگر قابل مشاهده هستند).

این ماهی ها به آب نرم و اسیدی با دمای گرمسیری نیاز دارند و بیشتر غذاها را می خورند. تترا های نئون همه چیز خوار هستند ، بنابراین از میگو آب نمک ، کرم و حشرات و همچنین گیاهان تغذیه می کنند.

گوپی ها

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی گوپی

گوپی ها ماهی های رنگارنگ و سرزنده ای هستند که قادر به سازگاری با شرایط مختلف آب هستند و این یکی از دلایل محبوبیت آنها است. همچنین مراقبت از آنها بسیار آسان است. شما باید گوپی ها را در مجموعه های سه تایی نگه دارید و یک راهنمای خوب برای اندازه مخزن 1 گالن آب در هر گوپی است.

نرها بسیار رنگارنگ و پر جنب و جوش تر از ماده ها هستند ، بنابراین اگر به دنبال پرورش نیستید ، ممکن است بخواهید فقط نرها را نگه دارید.

دمای ایده آل آب برای گوپی ها 50 درجه فارنهایت – 84 درجه فارنهایت (10 تا 29 درجه سانتی گراد) است ، اما مهمترین عامل این است که دما ثابت نگه داشته می شود.

گوپی ها باید با مخلوطی از غذاهای گیاهی و حیوانی تغذیه شوند. شما حتی ممکن است به فکر تهیه غذای ماهی خود باشید. این آسان تر از آن است که به نظر می رسد.

اسکار

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی اسکار

تصور می شود ماهی اسکار یکی از باهوش ترین ماهی های آکواریومی موجود است و یکی از معدود گونه هایی است که می تواند برای انجام ترفندها آموزش ببیند.

اسکار اما ماهی یک جامعه ماهی نیست. آنها باید در مخازن فقط برای این گونه ها هست نگهداری شوند و می توانند بسیار بزرگ و خیلی سریع رشد کنند.

آنها به دلیل ماهیت گوشتخوار و میزان زباله ای که ایجاد می کنند نسبت به ماهی های دیگر به نگهداری بیشتری نیاز دارند.

از جنبه مثبت ، آنها یکی از معدود گونه هایی هستند که می توانید به آنها غذا بدهید. اسکار اغلب از بین انگشتان شما غذا می خورد. اسکار هنگامی که به صورت جفت یا گروه های بالای 5 سال نگه داشته می شود ، رشد می کند و باید از سنین پایین در کنار هم قرار گیرد.

مولی ها

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی مولی

ماهی مولی ماهی های کوچک و آرام هستند که به اندازه 3-4 اینچ رشد می کنند و به خوبی با شرایط مختلف آب سازگار می شوند.

شرایط ایده آل مخزن آنها شامل حداقل اندازه مخزن 20 گالن و آب گرم با pH بین 7.0-7.8 است.

مولی ها همه چیز خوار هستند  و به رژیم غذایی هم از غذاهای گیاهی و هم از حیوانات نیاز دارند.

جالب است که آنها زنده زا هستند ، به این معنی که آنها به جای اینکه تخم بگذارند ، بچه های زنده خود را به دنیا می آورند. مراقبت از مولی ها بسیار آسان است ، اما به راحتی پرورش می یابند ، بنابراین اگر شما مبتدی هستید ، ممکن است بخواهید تنها یک جنس مجرد داشته باشید.

زبرا دانیو

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی زبرا دانیو

زبرا دانیو ماهی کاملا مبتدی ها هستند. مراقبت از آنها بسیار آسان است و می توانند تا 5-7 سانتی متر رشد کنند.

آنها باید حداقل در یک مخزن 10 گالنی ، در گروههای حداقل 5 نفره نگهداری شوند. دانیو ها ماهی های گله ای هستند و اگر تعداد آنها بسیار کم باشد دچار استرس می شوند.

آنها اهل غذا خوردن هسنتد و بیشتر غذاها را می خورند. سالم ترین گزینه برای آنها کرم های خونی ، حشرات و سخت پوستان زیاد است که از رژیم طبیعی آنها تقلید کنند. با این حال ، یک پوسته با کیفیت خوب با مکمل غذای منجمد یا زنده نیز کار می کند.

دانیو ها همچنین پرش می کند ، بنابراین ممکن است بخواهید مخزن خود را پوشانده نگه دارید!

پلاتی

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی پلاتی

ماهی های پلاتی تقریباً در هر رنگی قابل تصور هستند و مراقبت از آنها بسیار آسان است. فقط دو دلیل از محبوبیت آنها.

آنها یک ماهی بزرگ جامعه هستند. آنها بسیار آرام هستند و با گوپی ها و مولی ها به خوبی کنار می آیند.

گرچه کوچک هستند ، اما بسیار فعال هستند و عاشق گروهی بودن هستند. یک مخزن 10 گالنی برای 5 ماهی به اندازه کافی بزرگ است.

در حالی که همه چیز خوار هستند ، به غذای گیاهخوار بسیار بیشتری نسبت به گوشت نیاز دارند. در حالت ایده آل ، آنها نیاز به ترکیب خوبی از غذاهای گیاهی و پروتئین ها دارند.

دم شمشیری

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی دم شمشیری

دم شمشیری در شکل به پلاتی و ماهی گوپی مشابه، اما با بدن کمی حجیم تر و گسترش شمشیر شکل از باله های خود را می باشد.

تنوع رنگی بسیار متنوعی وجود دارد و کاملاً مقاوم هستند ، که آنها را به گونه ای مناسب برای آکواریوم مبتدی تبدیل می کند .

دم شمشیری معمولاً صلح آمیز و در عین حال پر جنب و جوش هستند. آنها در تانک های محلی رشد می کنند و دوست دارند در گله گروه بندی شده شنا کنند.

آنها به راحتی تکثیر می شوند و اگر تصمیم به پرورش آنها گرفتید ، باید آنها را از والدین خود دور نگه دارید. والدین شمشیری اغلب لارو های خود را می خورند.

دیسکس

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی های دیسکس ماهی های زیبا و برازنده ای هستند که می توانند به اندازه کافی بزرگ شوند و بنابراین به یک مخزن بزرگتر نیاز دارند. این ماهی ها به حداقل مخزن 25 گالن نیاز دارند.

ماهی دیسک برای مبتدیان توصیه نمی شود و در عوض فقط باید توسط آکواریوم با تجربه نگهداری شود.

می توان آنها را با ماهی های دیگر که به شرایط آب یکسانی احتیاج دارند ، در صورتی که تهاجمی نباشند ، نگهداری کرد.

ماهی های دیسکس غذاهای متنوعی می خورند ، اما ماهیتی گوشتخوار دارند. بهترین رژیم غذایی برای این ماهی ها شامل قلب گاو و کرم های خونی است که برای تامین ویتامین ها و مواد معدنی با تکه های پوسته تکمیل شده است.

کیلی فیش

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

کیلی فیش

کیلی فیش در طیف گسترده ای از رنگ های روشن وجود دارد. این ماهی ها بسیار مقاوم هستند و بیش از 700 گونه کتلی وجود دارد. نژادی که تقریباً با هر شرایط مخزن سازگار است.

این ماهیها عموماً صلح آمیز هستند و در مخازن عمومی با سایر ماهیهای کوچک و غیر تهاجمی خوب عمل می کنند. اطمینان حاصل کنید که فقط یک نر در هر مخزن نگه دارید ، زیرا آنها می توانند نسبت به یکدیگر تهاجمی باشند.

پرورش ماهی های کیلی فیش بسیار آسان است و پرورش دهندگان سالیانه یا غیر یکساله هستند. در طبیعت ، کیلی فیش سالانه تخم های خود را در آبهای موقت می گذارند که ماه ها در یک زمان خشک می شوند. وقتی دوباره پر می شوند ، بچه لارو می شود.

بیشتر کیلی فیش گوشتخوار هستند و بنابراین از رژیم غذایی لارو حشرات ، کرم ها و سخت پوستان لذت می برند.

فایتر ها

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی های سازگار با فایتر ها

ماهی بتا یکی دیگر از ماهیان بسیار محبوب آکواریوم آب شیرین است زیرا رنگ پر جنب و جوش دارد و مراقبت از آنها آسان است.

بتاهای نر به شدت نسبت به سایر نرها تهاجمی هستند. بنابراین ، فقط یک بتا نر باید در هر آکواریوم نگهداری شود. آنها را می توان با ماهی های آرام دیگر نگهداری کرد.

فایتر ها نیاز به یک رژیم غذایی همه جانبه از غذاهای گیاهی و گوشتی دارد.

اندازه آنها حداکثر تا 3 اینچ رشد می کند. اگرچه اغلب می توانید فایترها را در مخازن تزئینی کوچک مشاهده کنید ، اما آنها باید در مخازن بزرگتر نگهداری شوند.

جالب اینجاست که فایتر ها به دلیل وجود اندامی خاص به نام هزارتو قادرند هوای خارج از آب را تنفس کنند!

پلکو ها

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

پلکو اسنوبال

پلکو ها خانواده ای از گربه ماهیان هستند که دارای صفحات زرهی در بدن خود هستند و دهان مکنده ای برای تغذیه از جلبک ها و سایر غذاهای ته آن وجود دارد.

در حالی که برخی از گونه ها از خوردن جلبک ، ویفر و پولکی خوشحال هستند ، برخی دیگر به غذای گوشتی مانند آرتمیا منجمد نیاز دارند.

پرورش پلکو بسیار دشوار است و تنها تعداد کمی از آبزیان شناسان موفق به پرورش آنها شده اند.

پلکو ها می تواند 20 سال زنده بماند ، در صورت مراقبت صحیح گاهی اوقات بیشتر . پلکو ها نیز می تواند بپرد. بنابراین درب تانک خود را نگه دارید!

این ماهی ها را می توان با گونه های مختلف نگهداری کرد ، اما از نگهداری آنها در کنار ماهی های چاق یا تخت مانند ماهی قرم خودداری کنید ، زیرا ممکن است پلکو آنها را بمکد.

ماهی رنگین کمان

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی رنگین کمان

منشا رنگین کمان ماهی استرالیا و آسیای جنوب شرقی است. این ماهی ها صلح آمیز هستند و می توانند تا 6 اینچ رشد کنند.

ماهی های رنگین کمان یکی از رایج ترین ماهیان موجود در این لیست هستند ، شاید به این دلیل که رنگ آنها فقط با ورود به بزرگسالی شروع به نمایان شدن می کند.

با این حال ، اگر از این ماهی ها مراقبت مناسب صورت گیرد ، پس از چند سال کوتاه رنگ های خیره کننده و پر جنب و جوش را نشان می دهد.

ماهی های رنگین کمان با دیگر ماهیان سطح بالا مانند دانیو ، بارب و تتراهای بزرگتر به خوبی کنار می آیند.

گربه ماهی کوریدوراس

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

کوریدوراس پاندا

ماهی کوریدوراس که به عنوان ماهی کوری نیز شناخته می شود ، جزء اصلی در اکثر مخازن آب شیرین است. مراقبت از آنها آسان است ، ساکنین آرام و در عین حال فعال هستند.

ماهی کوریدوراس بسیار اجتماعی است و اگرچه می توانید آنها را به صورت جداگانه نگهداری کنید ، اگر در یک گروه دو نفره یا بیشتر نگهداری شوند ، رشد می کنند.

آنها تا زمانی که این جفت مخزن تهاجمی نباشند ، با اکثر ماهی های مخزن جامعه سازگاری خوبی دارند.

ماهی کوریدوراس تا 2.5 اینچ رشد می کند و تمیز کننده عالی مخازن است. این ماهی ها غذاهای باقی مانده را از ماسه جمع آوری می کنند ، اما به غذاهای دیگر مانند پولکی و قرص تغذیه کننده پایین نیز احتیاج دارند.

گلد فیش

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

ماهی گلد فیش

وقتی بیشتر مردم به ماهی قرمز فکر می کنند ، به کاسه ماهی های کوچک با ماهی فکر می کنند که در نمایشگاه برنده شد. این روش صحیح نگهداری ماهی قرمز نیست.

تعداد کمی از مردم می دانند که ماهی قرمز می تواند در طبیعت تا 14 اینچ رشد کند.

حداقل اندازه مخزن ماهی قرمز 20 گالن است. همچنین باید فیلتری را نصب کرده و 10 تا 15 درصد تغییرات آب را در هفته انجام دهید.

انواع مختلفی از ماهی قرمز وجود دارد و می توانید این گونه ها را مخلوط کنید به شرطی که نژادهایی نباشند که برای غذا با یکدیگر رقابت کنند. به عنوان مثال ، انواع تک دم را با هم و ماهی قرمز ماهی معمولی را در کنار هم نگه دارید.

انجل فیش

( بهترین ماهی آکواریوم آب شیرین )

انجل فیش آلتوم

انجل فیش ماهی از خانواده Cichlidae هستند ، که شامل چندین گونه ماهی دیگر است که در نکهدارندگان آکواریوم محبوب هستند ، مانند ماهی دیسکس ، اسکار ، و سیچلاید کاکاتو .

آنجل فیش ماهی می تواند تا 6 اینچ طول و 8 اینچ رشد کند و در رنگ ها و الگوهای متنوعی وجود داشته باشد.

این ماهی ها همه چیز خوار هستند ، بنابراین به رژیم غذایی متعادل از گوشت و غذای گیاهی نیاز دارند. متفاوت بسیاری وجود دارد نوع نوعی کوسه ماهی .

مخازن انجل فیش باید حداقل 20 گالن باشند و آب باید نرم و اسیدی باشد.

با بالغ شدن این ماهی ها ، می توانند تهاجمی شوند ، به ویژه اگر مخزن شما بیش از حد شلوغ باشد. با این حال ، به طور کلی ، انجل فیش ماهی خوبی از جامعه است. فقط آنها را با ماهی های بسیار کوچک یا گونه های باله باز نگه ندارید.

خلاصه

ماهی های آب شیرین دارای تنوع بسیار زیادی در شکل ، رنگ و اندازه هستند. محبوب ترین ماهی ها معمولاً روشن ، رنگارنگ و مراقبت از آنها آسان است.

اگر در زمینه ماهیگیری تازه کار هستید ، توصیه می کنیم سرعت را کم کرده و فقط چند ماهی را به طور همزمان اضافه کنید. به تدریج اضافه کردن ماهی به مخزن خود به شما این امکان را می دهد که قبل از افزودن ماهی دیگر ، نحوه مراقبت از هر گونه ماهی را بشناسید و بفهمید.

اطمینان حاصل کنید که همیشه در مورد گونه هایی که می خواهید بخرید تحقیق کنید تا مطمئن شوید که می توانید به آنها زمان و مراقبت لازم را بدهید. این مقاله فقط باید به عنوان نمونه ای از انواع محبوب ماهیان آب شیرین عمل کند ، نه راهنمای نحوه مراقبت از هر یک. برای راهنماهای دقیق تر ، برخی از مشخصات گونه های فردی ما را بررسی کنید.

آیا از قبل ماهی نگه می دارید یا تازه شروع کرده اید؟ به نظر شما کدام گونه محبوب ترین گونه است؟