16512

آکواریوم هلندی

سبک هلندی به عنوان قدیمی ترین سبک پرورش آب ، بیشتر روی رشد و آرایش گیاهان آبزی تمرکز دارد.

با استفاده از گیاهان آبزی بیشمار ، یک چشم انداز زیبا هلندی با استفاده از رنگ و بافت ظریف تضاد غنی را ایجاد می کند ، اما همچنین تراکم بالای عمر گیاه را حفظ می کند.

آکواریوم هلندی

دوست داران آکواریوم که امیدوارند یک طرح به سبک هلندی طراحی کند ، باید بتواند رشد گیاهان را ببیند و پرورش دهد ، بنابراین نتیجه نهایی مطابق با اهداف وی است ، که این امر نیاز به درک کاملی از نحوه پرورش گیاهان آبزی دارد.

به غیر از کشت گیاهان ، جنبه های اساسی دیگری نیز وجود دارد که می توان از جمله موارد زیر را بررسی کرد: از جمله موارد زیر می توان به سلامت آبزیان ، انتخاب گیاهان و طرح کلی آن اشاره کرد.

اجزای اصلی

گیاهان آبزی طرح شما نقطه کانونی یک چشم انداز دریایی طرح هلندی هستند .

در نتیجه ، درک صحیح نحوه کاشت ، ترکیب و سازماندهی زندگی گیاه برای آکواریوم بسیار باورنکردنی است ، بنابراین آرایش نهایی زیبایی و متعادل است.

برخلاف یک منظره دریایی به سبک طبیعت ، منظره های آکواریوم هلندی برای تقلید از یک محیط طبیعی یا اکوسیستم خاص طراحی نشده اند.

توسعه این سبک شاهدی بر پیچیدگی در تصور محصول نهایی شما و پرورش سیستم برای تماشای رشد و تبدیل شدن به آنچه در ابتدا تصور می شد ، است.

طرح و طرح اولیه

آکواریوم هلندی
آکواریوم سبک هلندی

ایجاد تعادل تراکم ، تنوع ، رنگ و سادگی گیاه برای ایجاد یک منظره آکواریوم هلندی ضروری است.

تراس یک روش معمول است که به آبزیان امکان انتقال عمق در استفاده از گیاهان آبزی را می دهد.

با ایجاد سطوح و نواحی از یک گونه خاص ، منظره آبی با کارآیی بیشتری سازمان یافته و به نوبه خود ، ایجاد تضاد و زیبایی های دیگر می کند.

70٪ گیاهان آبزی

بیش از 70 درصد آکواریوم باید با انواع مختلف گیاهان آبزی کاشته شود.

با این حال ، به یاد داشته باشید که سادگی یک موضوع معمول در آکواریوم هلندی است. داشتن تنوع یا رنگ بیش از حد می تواند تأثیر منفی بر نتیجه نهایی داشته باشد.

استفاده از ” قانون یک سوم ” و ایجاد نقاط کانونی منفرد بهترین روش برای حفظ تراکم ، حداقل گرایی و سازماندهی در منظره آبی شما است.

سرانجام ، رنگ ، کنتراست و فضا نیز باید در هنگام کاشت منظره آبی مورد توجه قرار گیرند.

تضاد بین اشیا برای زیبایی کلی ضروری است و استفاده از فضا باعث ایجاد سازماندهی در بین گیاهان می شود.

گیاهان و ماهی های توصیه شده

آکواریوم هلندی
آکواریوم سبک هلندی

یک قانون کلی در هنگام انتخاب گیاهان استفاده از سه گونه گیاهی در هر پا است .

این باعث ایجاد تضاد و تنوع رنگی لازم در سبک هلندی می شود. گیاهان ساقه به دلیل سرعت رشد سریع ، اندازه و رنگ آنها توصیه می شود.

گیاهان متداول برای آکواریوم هلندی

رایج ترین گونه های مورد استفاده در آبزیابی هلندی عبارتند از:

Saurus Cernuus و لوبیلیا کاردینالیز
این گیاهان کم رشد می کنند و نزدیک لایه لایه آکواریوم شما قرار می گیرند. علاوه بر این ، آنها به ایجاد مسیرها ، زاویه ها و عمق کمک می کنند.

هیگروفیلا سیامنسیس و لیمنوفیلا آکواتیکا
این گونه ها زیبایی بصری جسورانه ای را در چشم انداز شما ایجاد می کنند. آنها به عنوان گیاهی که به سرعت و با ساقه های بزرگ رشد می کنند ، شکل و اندازه متفاوتی را برای صحنه کلی فراهم می کنند.

کریپتوکورین بکتی
گیاهان خاکی کوچک که اغلب به عنوان پیش زمینه چشم انداز دریا استفاده می شوند.

آلترنانترا رینکی مینی ، آمانیا ، روتالا یا نیلوفر تایگر
بزرگ و رنگارنگ ، این گونه ها به عنوان نقاط اصلی کنتراست در طرح هلندی عمل می کنند.

جاوا موس
گونه ای است که معمولاً برای ایجاد کنتراست و نقاط کانونی در طول طراحی مورد استفاده قرار می گیرد ، و معمولاً در بین گونه های گیاهی قرار می گیرد تا تلاشی یکپارچه بین عناصر موجود در منظره دریایی شما ایجاد شود. همچنین یک گیاه آبزی است که به راحتی قابل نگهداری است .

ماهی های رایج در سبک آکواریوم هلندی

ماهی تترا کاردینال

در آکواریوم هلندی نیز از ماهی استفاده می شود اما به میزان کم. ماهی های آموزشگاهی توصیه می شوند ، اگرچه تتراهای کنگو و آنجل فیش نیز گزینه های خوبی برای آبزیان دریایی هلند هستند.

چالش های سبک آکواریوم هلندی

آکواریوم هلندی
آکواریوم سبک هلندی

آکواریوم هلندی آب شیرین با تنوع ، کنتراست و هرج و مرج سازمان یافته آن تعریف می شود. هر گیاه مورد استفاده در یک آکواریوم هلندی در ایجاد لایه هایی از رنگ و نقاط کانونی متنوع و بدون هیچ نوع فضای سخت به کار می رود.

در نتیجه ، چالشهای اصلی پیرامون این سبک استفاده از آب ، ناشی از دانش لازم برای ایجاد چشم انداز طراحی شما و نگهداری این گیاهان آبزی زنده است.

برای پایش و نگهداری چرخه حیات گیاهان آبزی شما و همچنین کود مایع و پیرایش گیاهان برای حفظ محیط سالم به تجهیزات لازم است.

نتیجه

آکواریوم هلندی
آکواریوم سبک هلندی

سبک آکواریوم هلندی با استفاده از گیاهان مختلف تعریف می شود ، اما همچنین با استفاده از تراس و فضا خود را از سایر سبک های آبزی متمایز می کند .

ایجاد صحنه ای از هرج و مرج سازمان یافته به طور همزمان یک اکوسیستم متعادل و آرام از گیاهان و ماهیان آبزی را تسهیل می کند.

در نتیجه ، بازی پس زمینه و پیش زمینه یک عمل متعادل کننده دشوار بین ایجاد نقاط کانونی و کنتراست بین هر یک از شی های طراحی شما است.

رمز موفقیت برای آکواریوم هلندی تعیین شده این است که بتوانید هنگام شروع طراحی ، نتیجه نهایی خود را تصور کنید. اگرچه تصور آن در ابتدا دشوار است ، اما مراقبت و پرورش مناسب نتیجه نهایی و طبیعی ایجاد می کند.