16512

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

با جمع آوری برگ هایی که برای استفاده در آکواریوم استفاده می کنید. از فصل پاییز بیشترین استفاده را ببرید و از مزایای آن برای ماهی و حساب بانکی خود مطلع شوید.

فواید برگ ها در آکواریوم

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

بسیاری از ماهی های مورد علاقه ما از آبهایی که از طریق گیاهان انبوه و جنگلها می ریزند نشات می گیرد. تأمین مداوم برگهای در حال ریزش ، آب را قهوه ای ، گاهی تقریباً سیاه می کند.

یکی از مقصران این امر ، یک ترکیب آلی به نام تانن است. که در بیشتر برگهای خشک به مقدار مختلف یافت می شود. همچنین اسید ضعیفی است که می تواند PH آب را کاهش دهد.

تانن در آبهای بسیار نرم بسیار است. زیرا ظرفیت بافر آبهای سخت می تواند اسیدیته آن را به راحتی خنثی کند. به هر حال بیشتر گونه های آکواریوم بلک واتر به آب نرم احتیاج دارند.

بنابراین با داشتن یک برگ با دقت انتخاب شده می توانید همزمان به دو هدف برسید: آکواریوم بلک واتر خوب و PH کم و بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی.

برگ کاتاپا

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

علاوه بر تانن ، برخی از برگها حاوی ترکیبات آلی دیگری نیز هستند که می توانند بدون نیاز به استفاده از داروها ، با عفونت های قارچی و باکتریایی مقابله کنند.

برگ کاتاپا (به نام بادام هندی یا Ketapang نیز شناخته می شود) به طور گسترده توسط پرورش دهندگان ماهی و صادرکنندگان در خاور دور برای کاهش استرس و درمان بیماری ها استفاده می شود.

برگهای درخت گردو – اگر سبز جمع شده و سپس خشک شود – اثرات مشابهی دارند و در بین پرورش دهندگان میگو بسیار محبوب هستند.

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان
این تنظیم کننده شامل بستر برگ در پایین است.

بستر برگ

بستر برگ همچنین می تواند به گونه های خجالتی ، مانند Liquorice gourami ، Parosphromenus sp. ، کمک کند تا راحت تر زندگی کنند. این مکان مکان های مناسبی برای پنهان شدن فراهم می کند. به خصوص اگر از برگ های خشک شده و خمیده و نه از برگ های تجاری بسته بندی شده تخت استفاده می کنید. حتی کوریدوراس ها دوست دارند در میان آنها بازی پنهان کنند. اغلب برگهای بزرگتر را برای رسوب تخم های خود به جای کناره های آکواریوم انتخاب می کنند.

استفاده از برگ را به عنوان دکور

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

و ما نباید استفاده از برگ را به عنوان دکور فراموش کنیم. گرچه مناسب همه افراد نیست. اما برخی از بیوتوپ ها به بستر برگ احتیاج دارند. اگر کم رنگ نمی خواهید.  (یا قبل از استفاده مدتی آن را بجوشانید و خیس کنید). به دلایل تزئین ، شما انتخاب گسترده ای از برگهای : بزرگ (درخت چنار ، بلوط بوقلمون ، کاتاپا ) ، متوسط ​​(بلوط ، فندق) یا کوچک (راش ، توس نقره ای ، ممرز) دارید.

رد چری
برگها یک چرای مناسب برای میگوها فراهم می کنند.

میگوها

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

برگ ها می توانند به عنوان زمین چرای میگوهای جوان و بزرگ نقش مهمی داشته باشند. توت به عنوان یک میان وعده عالی میگو شناخته می شود. بیوفیلمی که در سطح برگ در حال پوسیدگی رشد می کند. نیز توسط بچه های چند گونه ماهی مورد ارزیابی قرار می گیرد. به عنوان غذای اولیه آنها عمل می کند. از برگهای تازه چند گیاه – به عنوان مثال اسفناج ، قاصدک و گزنه – می توان برای تغذیه ماهی و میگو نیز استفاده کرد. اگرچه در این مقاله فقط گیاهان مرغوب (چوبی) را تمرکز خواهم کرد.

کاتاپا
کاتاپا

بیشتر متخصصان آبزی در دنیا نام برگ کاتاپا را شنیده اند و برخی با اثرات مفید آن آشنا هستند. اگر در مورد گونه های درخت مفید برای آکواریوم سوال شود. احتمالاً بیشتر آنها از بلوط یا راش نام می برند ، اما تعداد کمی از آنها دیگر را امتحان کرده اند.

برگ با خواص خاص

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

بعضی از برگها را باید سبز چید و سپس برای نگهداری خشک کرد. در این حالت آنها می توانند مواد مغذی ارزشمند یا ترکیبات آلی مفید را ذخیره کنند.

بنابراین آنها عمدتا به عنوان غذا یا به عنوان یک درمان ضد باکتری و ضد قارچ استفاده می شود. اما یک هشدار: با دوز برگهای خشک شده سبز بسیار مراقب باشید ، زیرا مصرف بیش از حد آنها باعث کدر شدن و بدتر شدن کیفیت آب می شود.

برگ توت فرنگی

برگ های توت

برگهای توت ، Morus sp. ، از بهترین غذاهای میگو به حساب می آیند ، برگهای سبز دارای پروتئین زیادی هستند و ارزش غذایی بسیار خوبی دارند. در صورت استفاده صحیح آنها پارامترهای آب را تغییر نمی دهند.

برگ گردو
برگ گردو

برگ گردو

برگها ی گردو به دلیل تأثیر بسیار مثبت آنها بر سلامت ماهی و میگو معروف هستند. آنها می توانند بیماری های باکتریایی و قارچی را درمان کنند و استرس را دقیقاً مانند بیماری کاتاپا کاهش دهند.

اما PH را کاهش نمی دهند و آب را به همان اندازه رنگی می کنند.

7 تا از بهترین برگها برای مخزن شما

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

همه برگهای ذکر شده در زیر باید پس از ریزش (به طور طبیعی) از درختان در پاییز جمع آوری شوند.

برگهای بلوط
برگهای بلوط

بلوط
چندین گونه بلوط در دنیا وجود دارد ، از بلوط برگ نسبتاً کوچک انگلیسی ، Quercus robur گرفته تا بلوط بوقلمون ، Q. cerris ، با برگهای اندازه کف دست.

آنها از نظر اندازه و شکل برگ متفاوت هستند. اما همه حاوی سطح نسبتاً بالایی از تانن هستند. که آنها را به یکی از بهترین کاهش دهنده های PH طبیعی تبدیل می کند.

آنها همچنین آب را به رنگ قهوه ای متوسط ​​در می آورند. بنابراین اگر بخواهید آب خود را کاملاً شفاف نگه دارید ، انتخاب خوبی نیست. در غیر این صورت یافتن برگ بلوط گزینه ای بسیار آسان و همه کاره است.

برگ راش
برگ راش

راش
راش ، Fagus sylvatica ، دارای برگهای کاملاً نازک و ریز است. که معمولاً فقط حالت مایل به زرد مایل به آبی می دهد. فقط PH را کمی کاهش می دهد.

به دلیل اندازه کوچک ، به عنوان بستر برگ برای مخزن نانو یا میگو حاوی گونه هایی که به pH نزدیک به خنثی احتیاج دارند بسیار مناسب است. مانند میگو ردچری ، گونه Neocaridina .

برگ ممرز
برگ ممرز

ممرز

علیرغم اینکه به دلیل تحمل آلودگی هوا در پارک های شهری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری نمی توانند ممرز ، Carpinus betulus را تشخیص دهند .

برگهای کوچک آن می توانند بیش از وزن آنها منشعب شوند: اثر اسیدی بسیار شبیه برگ کاتاپا است . برای دستیابی به همان اثر ممکن است به برگ های ممرز بیشتری نیاز داشته باشید.

اما براساس وزن آنها می توانند با نمونه آسیایی خود برابر باشند. آنها PH را خیلی سریع پایین می آورند.

هنگام استفاده از برگ ممرز احتیاط کنید

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

بنابراین هنگام استفاده از برگ ممرز احتیاط کنید ، تا به حیوانات خود فشار وارد نکنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که هر روز چند برگ برگ ریزید (بسته به اندازه مخزن خود دارد) تا زمانی که به اثر مطلوب برسید.

همچنین به آب یک سایه قهوه ای خوب می بخشد ، که اگر می خواهید به آن ظاهر آب سیاه برسید یک امتیاز اضافی است.

برگ توس نقره ای
برگ توس نقره ای

توس نقره ای توس

نقره ای ، Betula pendula ، به دلیل پوست سفید نقره ای آن به راحتی قابل تشخیص است. همچنین برگ های کوچکی دارد ، اما PH یا رنگ آب را تغییر نمی دهد. تجزیه برگهای خشک و سفت بسیار کند است.

اگر می خواهید آب خود را کاملاً شفاف نگه دارید اما همچنان از زباله های برگ برای تزئینات یا مکان های مخفی استفاده می کنید ، آنها را به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

فندق

اگر به برگهایی کمی بزرگتر ، اما به طور مشابه با ماندگاری بالا و فقط با رنگ آمیزی ملایم و تأثیر کاهش pH نیاز دارید ، ارزش آن را دارد که به Hazel ، Corylus avellana توجه کنید .

دارای برگهای ضخیم و سفت و سخت است که معمولاً توسط جلبک خواران و میگوها تنها می مانند ، بنابراین می توانند به عنوان یک تزئین با دوام عمل کنند.

برگ چنار
برگ چنار

برگ چنار

چنار

چنار، ایسر pseudoplatanus ، برگ یک گام تا در اندازه به درخت فندق، اما یک اثر رنگ آمیزی قوی و سریع است. آنها خیلی سریع سفید می شوند و باقیمانده تیغه های نیمه شفاف برگ به عنوان یک غذای خوشمزه حلزون یا میگو عمل می کنند. قابلیت کاهش pH نیز کوتاه مدت است و پس از افت ناگهانی اولیه دوباره افزایش می یابد.

برگ چنار
برگ چنار

درخت چنار
بزرگترین برگهای دسته داخلی از درخت چنار ، Platanus x hispanica تهیه می شود ، که
یکی دیگر از “جنگجویان شهری” است که در برابر آلودگی بسیار تحمل می کند. این یک گزینه مناسب به عنوان بستر برگ برای
مخازن بزرگتر ماهی است ، زیرا فقط تأثیر ناچیزی بر رنگ و اسیدیته آب دارد.

آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان
آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان
آکواریوم بلک واتر و بر گیاهان

خوب برای ماهی شما و خوب برای شما!
جمع آوری برگها فرصتی عالی برای درگیر کردن شریک زندگی و / یا بچه هایتان در سرگرمی شما است. چه کسی در مقابل پیشنهاد بازدید از پارک یا جنگل روستایی مجاور در یک روز زیبا و آفتابی پاییزی برای یک پیاده روی سالم مقاومت می کند؟

نکته شما می توانید مقدار مورد نیاز برگهای خشک را در مخزن خود بریزید ، اما اگر می خواهید سریعتر غرق شوند می توانید قبل از افزودن برگها ، آب جوش بریزید. اگر می خواهید تغییر رنگ آب در آکواریوم خود را کاهش دهید ، این نیز مفید است.

منبع : practicalfishkeeping