16512

فواید اسپیرولینا درافزایش سطح سلامتی

B) دیابت قند موجود در اسپیرولینا با دخالت حداقل میزان انسولین و کمترین فشار به پانکراس جذب می شود. همچنین اسپیرولینا تمایل انسان به غذا خوردن را کم کرده همین باعث پایین آمدن وزن بدن شده و نیاز به انسولین کاهش می یابد. در افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند میزان ویتامین بدن حداقل است که همین باعث افزایش آسیب های عصبی در افراد دیابتی می شود. مکمل هایی ماننداسپیرولینا که حاوی ویتامین هستند باعث بهتر شدن مقاومت به گلوکز می شوند. منیزیم وکروم موجود در اسپیرولینا مصرف گلوکز را در افراد دیابتی بهتر می کندGLAA . وجود در اسپیرولینا برای افراد دیابتی بسیار مفید است زیرا نه تنها ریسک مشکلات قلبی در این گروه آسیب پذیر را کاهش می دهد بلکه به متابولیسم بدن کمک می کند.

 

C) آنمی (کم خونی) در اثر مصرف داروها در افراد دیابتیک کمبود ویتامین ایجاد می شود،با مصرف مداوم اسپیرولینا میتوان از این عارضه پیشگیری کرد. کبد برای بهتر کارکردن نیاز به پروتئین هایی با کیفیت بالا دارد که به راحتی قابل هضم باشند. اسپیرولینا با فراهم آوردن چنین شرایطی قدرت کارکرد کبد را افزایش می دهد.

 

D) بهتر کردن مقاومت بدن: آهن موجود در اسپیرولینا به راحتی قابل هضم و جذب است. علاوه بر آن به علت وجود فیکوسیانین جذب آن بهتر می شود. بنابراین استفاده منظم 4 قرص 5000 میلی گرمی اسپیرولینا از کمبود آهن و کم خونی جلوگیری می کند. عامل دیگری که باعث می شود مصرف مداوم اسپیرولینا از کم خونی پیشگیری کند وجود ویتامین ، فولیک اسید و پروتئین است.

 

- اسپیرولینا یک عامل تقویت کننده دستگاه ایمنی بدن است. - فیکو سیانین موجود در اسپیرولینا باعث تقویت سیستم لنفاوی بدن که اولین خط دفاعی بدن است می شود. در واقع این ماده توانایی بدن برای تولید سلولهای خونی جدید را افزایش می دهد.

 

- دانشمندان دریافته اند که اسپیرولینا باعث افزایش تعداد ماکروفاژها، فعال تر شدن انها و مؤثرشدن کارکرد آنها در کشتن میکروب ها می شود.  - اسپیرولینا کارکرد سلولها و اعضایی را که در دستگاه ایمنی بدن انسان نقش ایفا می کنند را تنظیم کرده، کارکرد آنها را حتی در شرایط سختی که بدن در معرض سموم یا عفونت قرار گرفته بهتر می کند.

 

E) بیماریهای قلبی - اسپیرولینا از جمله غذاهایی است که قادر است کلسترول خون را کاهش دهد - محققان نشان داده اند که گامالینولئیک اسید (GLA) پیش ساز پروستاگلندین (PGG) است که فعالیت های مهمی را در بدن تنظیم می کند. پروستاگلندین ها باعث پاسخ های ضد التهابی، پیشگیری از تجمع پلاکتی و اتساع عروق می شوند که همین عمل از لخته شدن پلاکت ها جلوگیری کرده و باعث جریان طبیعی خون به قلب می شود. اهمیت GLAA در کم کردن ریسک بیماریهای قلبی غیر قابل انکار است. پس اسپیرولینا که منبع طبیعی GLAA است تمام خواص یاد شده را دارد. 

 

- در کشور ژاپن 30 کارمند مرد با کلسترول بالا، فشار خون متوسط و چربی خون بالا مورد مطالعه قرار گرفتند بعد از مصرف اسپیرولینا به مدت 8 هفته، سطح تری گلیسیرید و کلسترول خونشان پایین آمد. هیچ تغییری در رژیم غذایی مردان مورد مطالعه ایجاد نشد. فقط در طول مدت مطالعه ، اسپیرولینا به وعده های غذایی آنها اضافه شد.

 

F) کمک به تکثیر لاکتوباسیل های مفید  لاکتوباسیل های مفید دستگاه گوارش سه عملکرد بسیار مفید در بدن دارند: هضم و جذب بهتر غذا، پیشگیری از عفونت و تقویت سیستم ایمنی بدن  مطالعات نشان داده اند که مصرف اسپیرولینا می تواند تعداد لاکتوباسیل های مفید دستگاه گوارش را افزایش داده و باعث جذب بسیار خوب ویتامین و دیگر ویتامین های غذای مصرفی شود.