16512
  • مرغ تخم گذار

     

    • موارد مصرف:

    طیـور برای زنده ماندن، تولید مثل، تولید اقتصادی و انجام واکنش های زیستی و حفظ سلامت علاوه بر نیاز به کربوهیدراتها، پروتئین ها و چربی ها به مـواد مغذی دیگـری هم احتیاج دارند. مکمل نیم درصد مرغ تخمگذار تولید شده توسط آرین رویش علاوه بر تامین نیازهای طیور تخمگـذار (طبق استاندارد سازمان دامپزشکی کشور) باعث رشد، افزایش تولید، تولید تخم مـرغ با اندازه مناسب افزایش مقاومت پوسته، تقویت اسکلت و عضلات، افزایش ایمنی بدن و تقویت سیستم عصبی می شود.

    جایگزینی بخشی از مواد معدنی با منابع آلی در مکمل تخمگذار آرین رویش از ویژگی های منحصر به فرد آن است که جذب آنرا نسبت به سایر منابع مواد معدنی بهبود می بخشد و باعث افزایش عمر اقتصادی طیور تخمگذار می گردد.

  • 1
آخرین مطالب
جلوگیری از کاهش شدید تلفات در مرغداری جلوگیری از کاهش شدید تلفات در مرغداری

بخش قابل توجهی  از تلفات در سالن های پرورش و  نگهداری طیور(مرغ) ،  ناشی از مسئله ای بنام مرگ ناگهانی بوده که متخصصین دنیا آنرا با نام ( DSS ) یا Death  Suddenly Syndrome می شناسند، مرغ بطور ناگهانی سکته کرده ، در کالبدگشایی  خونریزی شدید داخلی مشاهده می شود و داخل بدن مرغ پرخون است، این بیماری بدون هیچ مقدمه  و سابقه ای بطور ناگهانی اتفاق می افتد ،  پس از بررسی های دقیق موارد فوق، هیچ  نوع بیماری خاصی تشخیص داده نشده و گفته می شود که مرگ بدلایل ناشناخته ای صورت  گرفته است.
متخصصین جهان  این را مسئله ای لاینحل قلمداد کرده  و ظاهرا درمانی برای آن نداشته  و برای پیشگیری از این مشکل دستوراتی را صادر می کنند که تا کنون در عمل خیلی موثر نبوده است،  آنها  تلفات این  مورد را جزو تلفات عادی بحساب  آورده و توصیه می کنند که مرغداران باید با این مشکل  بسازند و بسوزند.
این معضل همیشه دغدغه خاطر مرغداران و پرورش دهندگان طیور درسراسر دنیا بوده است .